Mohegan сонцето покер соба паркинг

puerto rico сан хуан казино

acau Гејминг Инспекција и Координација Бирото, исто така, познат по своите португалски acronym DICJ, вели дека употребата на лицето технологија за препознавање на потребите за владата одобрување пред таа да се воведе во внатрешноста на градот игри места.Во моментов, "две до три" игри оператори тестирање на таква технологија во Макао пазарот, потврди регулаторот mohegan сонцето покер соба паркинг. Сега постојат две до три казино оператори тоа тестирање [лицето технологија за препознавање]," главата на Макао е казино регулаторот, Паоло Мартинс Чан, рече во вторникот во коментари на локалните репортери mohegan сонцето покер соба промоции. "Кога тие [казино оператори] се за тестирање на овој систем, тие треба да се строго придржуваат кон заштита на лични податоци закон," додаде тој.р Чан беше кажано на маргините на настанот во Макао одговорни за коцкање.Тој не ги открие имињата на компаниите користејќи технологија за препознавање на лицето во нивните игри места mohegan сонцето покер соба се отвори. Ние се уште се дефинира како правила на заштита на лични податоци ќе се однесува" во врска со спроведување на казино влез правила, изјави Г-Chan puerto rico сан хуан казино. "Ако е можно, ние ќе се применуваат прво да мал простор и ќе се проверете како тоа може да се примени [понатаму] во согласност со законот," додаде тој.n член во најновото издание на Универзитетот во Невада, Лас Вегас (UNLV) Игри службен Весник, сугерираше дека казино индустријата може да ризикуваат губење на довербата на потрошувачите, освен ако тоа не постапува внимателно прашањата за тоа како се собира играч информации и потоа го користи тоа.Блумберг статија објавена во јуни тврделе дека дигиталната технологија е се користи во некои Macau казина за следење на играчи најмногу се подготвени да ризикуваат кога коцкање. порторико-хилтон ponce голф casino resort.