Puerto rico сан хуан казино

eureka ролна експлозијата слот за онлајн бесплатно

Илиноис спортски обложувања зеде уште еден драматичен пресврт овој викенд кога беше откриено дека Gov puerto rico сан хуан казино. Pritzker (D) не се прошири на извршниот цел откажување на државата во-лице за регистрација на барања за мобилни спортски обложувања.Тоа значи дека почнувајќи од понеделник, ако сакате да се пријавите за спортско обложување сметка во Земјата на Линколн, а потоа ќе треба да се упатат до казино или тркачката патека поврзани со сметка.Во петок, Pritzker објавено нов поредок тоа продолжи неколку од неговите претходни, со еден од исклучоците се спортско обложување ослободување тој првично издадена на 4 јуни порторико-хилтон ponce голф casino resort. На 26 јуни, кога тој продолжи на вонредна состојба, тој продолжува регистрација цел за 30-дневен период кој завршува во недела puerto rico сан хуан marriott одморалиште stellaris казино. Pritzker наведува на фактот дека казина се затворени како дел на државната реакција на COVID-19 пандемија како неговата оправданост за укинување на во-лице за регистрација на барања.Оние казина, кој се затвори во средината на Март, ја продолжи операции со ограничувања на капацитетот на 1 јули.
Новиот цел е само последниот од сагата тоа е се гледа спортски игри технологија компанија DraftKings стигнат до договор со Казино Кралица 12 дена по Pritzker е првата цел.Потоа, откако Раш Улица Игри претставници покренати прашања поврзани со предложениот sportsbook е брендирање, на Исток Св. Луј казино презеде чекор на ребрендирање себе да вклучува DraftKings име.На потег, исто така, влијае FanDuel, главниот онлајн обложување спортски ривал да DraftKings.Двете компании добиле дозвола за привремен спортски обложувања лиценца од Илиноис Игри Одбор на 17 јули eureka ролна експлозијата слот за онлајн бесплатно. Но, нивните игри партнери во државата — FanDuel е пријавено партнер е Fairmount Парк во Collinsville — се ' уште чека одобрување.Во моментов, само две sportsbooks се активни во Илиноис евра бонус ohne einzahlung казино.

BetRivers, кој е со седиште надвор од Реките Des Plaines казино во Чикаго предградијата, и Argosy Казино во Alton, во јужниот дел на државата.Само BetRivers има мобилен стан активни, иако DraftKings има објавено твитови ги повика луѓето да preregister како што чека одобрување.Во-лице за регистрација на барањето ќе го направи тоа претставува вистински предизвик за многу Илиноис жителите да се регистрирате за DraftKings, FanDuel, и Argosy онлајн апликации.Сите три ќе има мало локации во Сент Луис предградијата.Иако тоа е силен спортски пазар со повеќе од 2 милиони луѓе, тоа палес во големина на Чикаго пазар од околу 10 милиони евра.За Чикаго жителите да биде во можност да го користите DraftKings, FanDuel, или Argosy е стан, која е закажана за да се Barstool Sportsbook, тие ќе треба прво да се вози околу 300 милји на оние места и воспоставување на сметка.За разлика од Ајова која зајдисонце своите во-лице за регистрација на прозорецот на 18 месеци — на барање во Илиноис останува во сила се додека државата се додека не награди со 20 милиони долари игри лиценца за онлајн-само спортски обложувања оператор.Бидејќи Илиноис Игри Одбор издадени господар лиценци минатиот месец, се започна на 18-месечниот одбројување до кога онлајн лиценци ќе бидат достапни.Само до една од овие лиценци е добитник ќе го лице за регистрација на барање се крена во државата.Таа одредба од 2019 прошири игри закон со кој се легализираше спортски обложувања беше наменета да им служи како "казна кутија" за DraftKings и FanDuel по што се смета дека имаат управувана фантазија спортски натпревари нелегално во државата.Целта на мерката е да ги направи чекаат да започне во Илиноис, додека казино sportsbooks доби шефот на проектот, но FanDuel и DraftKings се одлучи да се избегне да се чека и партнер со воспоставен игри компанијата во државата.Покрај BetRivers, друг најверојатно е победник од Pritzker одлуката е PointsBet.На Австралиско-базирани sportsbook има договор во место со Чикаго-област тркачката патека Хоторн Парк да им понуди на мало и мобилни спортски обложувања.Тоа примени привремена согласност од Илиноис Игри Одбор на јули 14, дена пред FanDuel и DraftKings.Но, Хоторн се уште се чека неговиот финален одобрување од IGB.Друг победник е веројатно Индијана, каде DraftKings и FanDuel се во моментов на располагање и нема во-лице за регистрација на барања.Наместо правење на 300 километри trek еднаш, Чикаго-област FanDuel и DraftKings клиентите можат да изберат да се направи само на кратко возење во текот на северозапад Индијана и да продолжите со користење на апликации кои што сте се користат за речиси една година.На Илиноис Игри Одбор е закажана да се сретнат во четврток.Агендата за овој состанок треба да бидат достапни за вторник.ЗАБЕЛЕШКА (7/26; 10:30 часот) – Оваа приказна беше изменет за да се разјаснат и да се поправи потенцијално неограничен рок за во-лице за регистрација за спортско обложување во Илиноис..