може да ви се одземе коцкање загуби на државните даноци

слот машини во големиот предници се снаоѓаат

Тие остануваат и на АП Топ 25 Број 1 тим, како и на врвот тим во CFPR.Мајами, кој исто така е непоразен, беше Бр 3 минатата недела додека Clemson беше Бр 2 може да ви се одземе коцкање загуби на државните даноци.
Оклахома и Clemson имаат релативно лесно натпревари овој викенд.На Sooners се 23-точка изберете дома над Западна Вирџинија и Тигрите се 14-точка фаворити во Јужна Каролина.Висконсин е пуштен во Минесота и е 17-точка избор преку Златниот Gophers, кои се 5-6 на сезоната и треба веројатно победа да стане Сад право.Ако Badgers победи како што се очекува, тие ќе се преселат да 12-0 може да ви се одземе коцкање загуби на даночна пријава. Додека тие четири имаат цврст стисок на врвот места сфати може да ја ослабне овој викенд.Мајами има најтешките распоред надвор од било на програми и ќе бидат тестирани кога одат на пат да се соочи со Пит.Тие се бореше малку подалеку од Јужна Флорида, освојувајќи нивните последните две патот игри со пет и четири поени и само опфатени се шири во еден од нив.Тие се 14-точка зема против Пантери во петок.Алабама кој има почина преку двете не-конференција и ДИК непријатели се соочува со својата stiffest тест на сезоната, кога тие патуваат до Обурн во саботата.На Crimson tide се 4 ½ -точка избор, но Тигрите се допаѓа Висконсин и се на меур на No. Ако тие би можеле да ве вознемири Алабама тие би можеле да бидат во можност да се бори за топ 4. Конечниот тим во квартет е Оклахома, кој е Број 3 во АП Анкетата и, исто така, има една загуба.Тие отворено во 8-1 да победи сето тоа и, сега втор избор зад Алабама во 9-2 слот машини во фиренца орегон. "Јас само што не гледаат што се случува." слот машини во големиот предници се снаоѓаат.