коцкање треба да биде легализирана група со дискусија

се слотови се отвори во алберта

Тоа е Мајстори недела, па очите на спортски светот повторно ќе се сврти кон оние совршен fairways и не е далеку од совршен груба области на безгрешното и иконите Augusta Националните Голф Клуб.Неколку ќе имаат падна Garcia во анте-пост пазари.Многу би се поддржани Јордан Spieth наслов во финалната рунда, но фигуративно зезнав до нивните обложување лизга кога тој се оштетени во водата на 12.Обложување треба да ги одразуваат драма Мајстори и на други големи голф настани се важни за спортски фанови и радиодифузерите, и треба да бидат многу важни за обложување оператори.Обложување индустрија треба да се обезбедат на пазарот кој може да понуди punters шанса да се стави нивната експертиза на тест и треба да понудат услуга која ја одразува и драмата се одвива на предметот.Кога стана и Garcia е плеј-оф беше на снимање на имагинацијата минатата година, многу голф навивачи мора да се чувствував краткорочни промени во бидат во можност да се направи оние кои во-игра wagers дека тие очекуваат да бидат во можност да се направи во тенис или фудбал.Секој има мислење за тоа дали Серхио ќе потоне неговиот постава на 18, или дали неговиот iron шут на плејофот дупка ќе го погоди зелени, но многумина не би биле во можност да го стори тоа преку нивните работни bookie, освен ако тоа е една од оние која има интегрирано Метрички е застрелан-по-shot Супер Живеат услуга, кога ТВ пренос овозможува.Додека обложување е една деценија надвор паметен телефон, и во-игра револуција, голф на пазарот не е толку поинакво од она што беше на понудата кога Тигар Шумата беше победа на неговиот прв Специјалност пред 20 години.Голф привлекува различен вид на punter на повеќето спортски поради големи шансите на располагање.Можноста за една голема победа во анте-пост пазари привлекува неколку луѓе во.\ Сепак, iPhone генерација сакате брзи поправки и, така, додека сака на крикет и тенис се зголеми во големина, бидејќи на поголем обем за брз пресврт пазари, голф се уште се чека овој голем раст.Тоа е местото каде Метрички е Супер Живеат доаѓа со достапноста да се обложи на извршувањето на голфери во моментот наместо да чекаат за четири дена за резултат и вашите потенцијални добивки.Тигар ефект нема недостиг на интерес во спортот, и тоа е особено точно како што се изгради на Рајдер Купот на Ле Голф Национални во есен.Франција е прва стоп на турнирот без сомнеж ќе создаде дополнителна интерес во спортот во континентална Европа.Како и за велика БРИТАНИЈА, Мајстори уште добива прикажана во вечерните покриеност во велика БРИТАНИЈА на би-би-телевизија, како и сеопфатна покриеност низ целиот четири дена за Скај Спорт.Конкуренцијата е влечење моќ беше докажано од страна на борбата помеѓу Небото и BT Спорт за правата на настанот, со поранешниот само за чување на чекање на еден од својата круна накит коцкање треба да биде легализирана група со дискусија.

Punters ќе се размислува дали Серхио и Џастин може повторно на врвот на табла, или ќе Spieth или Rory McIlroy додадете на нивните резултати на Специјалност?Несомнено прикажување бројки ќе се издува треба да се заживеана Тигар биде во раздорот во текот на викендот.Вреди да се напомене Тигар ефект генерално на голф настани во текот на сезоната коцкање треба да биде легализирана во индија. Stateside последните PGA Тампа Беј Првенство, каде Шумата завршил втор, беше највисоко оценет и најстариот-гледавме голф telecast освен Мајстори во последните четири години.Гледачи во велика БРИТАНИЈА и низ светот се со поголема веројатност да се вклучите во PGA настани кога овој легендарен играч е во лов на наслови, па и неговиот кам-бек ќе позитивно влијаат на ТВ рејтинзите и обложување.Тигар враќање совпаѓа со емитува подобрување дека ќе им овозможи на punters да го следат својот напредок повнимателно коцкање треба да биде легализирана дебата. PGA Tour Телевизија, која ги опфаќа сите на акција од четирите големи име групи на првите два дена на PGA турнир, неодамна беше собрал од страна на Sky Sports се слотови се отвори во алберта. Punters може да се обложуваат на овие групи на Супер Живеат додека се во можност да се види поголемиот дел од акцијата, во споредба со само повремени шут кога производителот е да се одлучи кој случувања да се покаже од целосна поле.Информации исто така, се разбира, клучот за обложување на побарувачката и најновите достигнувања значи таму е исто така еден поширок дијапазон на статистички податоци достапни во општи домен (со службен PGA и Европската Турнеја веб-сајтови неодамна подобрување на нивната статистика секции) која им помага на punters во нивната потрага да се најде на раб.Гледајќи подалеку оваа недела е финалето во Augusta, со Тигар назад во микс и Рајдер Купот да се погледне напред, ова ќе биде голема година за оние милиони фанови кои ја сакаат голф.Тоа е време дека обложување индустрија изгледаше над хоризонтот, а со цел за pin со оваа возбудлива спорт.И, ако сте се прашува, јас ќе се стави мојот секој начин пари на Грузија мајчин, Брајан Harman.Петар Д'Arcy, Раководител на Голф, Метрички Игри за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre се слотови се отвори во винипег.