е коцкање правна во денвер колорадо

iphone 12 price in nigeria slot

Кенија е владата прави добро на неговата закана за суспендирање на лиценците на коцкање оператори кои паѓаат кратко на нивната усогласеност со барањата.Во понеделникот, Kenyan медиуми објавија дека земјата е Обложување Контрола и Лиценцирање Одбор (BCLB) имаа одложена обновување на оперативните лиценци на 13 казина, шест игри на среќа и осум спортски обложувања фирми.На BCLB, исто така, одби да го обнови лиценци на 19 обложување оператори во постапка за безбедност vetting на нивното работење и сопственост.На идентитети на целни оператори допрва треба да бидат откриени, но BCLB издаде изјава велејќи дека тоа "не смее да се двоуми да го дебар некомпатибилни оператори во било која категорија." На BCLC исто така најави дека сите licensees сега ќе се соочи со квартален преглед за да се потврди нивната усогласеност со Кенија е тешко нови коцкање правила.Во Мај, Кенија го претстави својот нов Игри Бил 2019, што вклучува зголемување на регулаторните такси, минималниот влог граници и локална сопственост барања.Владата претходно најави дека било коцкање стекнувачот се смета дека имаат извонредна даночни обврски ќе се соочи со суспензија на нивните лиценца од понеделник, 1 јули е коцкање правна во денвер колорадо. Игри на нацрт-Законот, исто така, има за цел да ефективно да ја забрани употребата на мобилни телефони за wagering ако облог е ставен преку M-Pesa мобилен трансфер на пари service – за да ја стартувате од водечките телекомуникациски оператор Safaricom – која не бара од корисниците да се одржи традиционална банкарска сметка.Операторите кои се дозволува таква мобилен wagering ќе се соочи со парични казни до Ksh50m (US$50к), додека индивидуалните bettors може да се казни со парична казна до Ksh2m.На Комуникации Орган на Кенија ќе бидат задолжени со следење онлајн игри на трансакции за да се обезбеди усогласеност со мобилен ограничувања, како и предложените Ksh50 (50¢) минимален влог граница iphone 12 price in slot. Bettors кои место wagers под оваа граница може да се соочи максимална парична казна до Ksh5m заедно со можна казна затвор во траење од најмногу шест години.Минатата недела, Кенија Приходи Орган (KRA) заменик-комесарот Maurice Oray рече нови политики не беа наменети да се "убие" коцкање сектор, туку "за да се осигура дека владата добива фер удел на приходи кои е извршена на овие платформи." Oray додаде дека владата верува дека локалните обложување фирми имале "во голема мера не се ефикасно да придонесе за данок на кошница." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre iphone 12 pro max 512gb price in slot.