Tournoi де покер barriere париз

бесплатни бонус чипови за doubledown казино

Осудениот оператор на Макао е "име и срам' веб-сајт на коцкање должници ја изгуби својата жалба на неговата затворска казна за кршење закони за заштита на податоците.Во четвртокот, португалски јазик медиум Ponto Финалето Macau се изјасниле дека Macau е првостепениот Суд ја отфрли жалбата од страна на Чарли Choi Kei Иан, кој би бил осуден на шест месеци затвор за неуспехот да се отстрани лични податоци од некои 500 наводно коцкање deadbeats од "Прекрасен Свет" веб-сајт.Според извештајот, Судот ги отфрли Choi е жалба на јули 12, но на информации има само сега е јавно tournoi де покер barriere париз.

Choi (на сликата) потврди за Ponto Финалето дека, по консултации со советот, тој ќе утврди дека имало "нема лек, но да се прифати" реченицата tournoi де покер barriere лил. Choi веќе долго време се докажуваше дека, додека тој беше претседател на Прекрасен Свет Group Ltd, ниту тој ниту компанијата на тоа име било врска со должникот веб-сајт.Но, двајца сведоци на Choi е судењето тврдеше инаку, и Choi себе да се појави во спротивност неговото негирање во современите медиумски извештаи.Веб-сајтот се појави во 2013 година, прикажување имиња, фотографии и други лични информации на коцкари, вклучувајќи износите тие се должи на junket оператори кои би fronted нив кредитна да се коцка во Макао казино VIP соби.

Controversially, сајтот тврди за да понудат 'bounties", на некој чии активности доведоа до собирање на овие коцкање долгови.Веб страната е во пораст се совпадна со остар криза во Макао е ВИП коцкање сектор предизвика од Пекинг е crackdown на корупцијата, што пак доведе до junkets седи на планините на uncollectable долгови бесплатни бонус казино ohne einzahlung. Choi е на чело на Макао Игри Информации за Здружението, што претставува некои junket оператори, додека други junkets припаѓаат на Макао Асоцијација на Игри и Забава Промотори.За години, и junket групи се притискање Macau регулаторите за да се олабави посебен административен регион е птицата строги правила за заштита на податоци со цел да се создаде црната листа на лоши должници.Но владата досега не успеа да budge.Сепак, Макао неодамна објави плановите да се создаде заштитени со лозинка онлајн база на податоци на лица забрането поставување нога на казино игри подови, која може да сигнализира новооткриената подготвеност да додели junkets нивните долго посакуваната црната листа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни бонус чипови за doubledown казино.