бесплатни бонус казино ohne einzahlung

ordem де maos направи покер

Новата коалиција на владата во Холандија само направи онлајн коцкање легализација повеќе скапи и комплицирани (и можеби задоцнето уште еднаш) со воведување на "физичко присуство" концептот на законски предлози.Четири коалиционите партнери, VVD, D66, CDA и на Христијанската Унија, имаат наводно, се согласија за основниот концепт на принудувајќи licensees да имаат холандски geographic присуство, иако детали допрва треба да се зачукуваше надвор.Тоа ќе треба некои фенси нозете за да се избегне конфликт со законот на ЕУ и Европската Комисија enforcers.На барање на кратко се опфатени во "Довербата во Иднина" политика документ, кој прилично сериозно се однесува на "некоја форма" на физичко присуство во Холандија за licensees без наведување што ова може да се повлечат.Набљудувачите треба истакна дека можностите се движат од тоа да имаат да биде домаќин на сервери во земјата на само има присуство преку филијала на правен застапник.Повеќе циничен коментатори веруваат дека тоа може, исто така, хералд систем со само лиценцирани холандски земјиште оператори ќе се квалификува за лиценца – дури и повеќе провокативни се движат во ЕУ однос.Каде не холандската индустрија одат од тука?Далечинскиот Игри Бил одобрен од страна на Долниот Дом на холандскиот парламент продолжува да скапуваат во Сенатот, каде што има очекуваното внимание за последната година или повеќе (види го претходниот InfoPowa извештаи).Наводно, сега дека Март е изборен прекин е завршена, новиот Сенат ќе се обрати на законот со дополнително дебатираат и работат надвор како да се спроведе на физичко присуство политика мандат.Долгата приказна на кратко, дури и најоптимистичкиот коментатори сега проширување на нивните предвидувања на веројатност спроведувањето на законските онлајн коцкање во Холандија бесплатни бонус казино ohne einzahlung. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 бесплатни бонус чипови за doubledown казино. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. бесплатни бонус казино јужна африка.