Ordem де jogos не покер

она што се некои знаци на лице со сериозни коцкање проблем quizlet

Индискиот казино оператор за Делта Корп го виде својот приход се зголеми на "the next level" во својата фискална втората четвртина благодарение на придонеси од својата нова онлајн игри операции.Оваа недела, Делта Корп се изјасниле дека својата mainstay земјиште-врз основа казино игри приходи хит Рс 1.45 b (m) во три месеци што завршува на 30 септември, добивка од 17.2% во текот на истиот период минатата година.Угостителство и други приходи подобрена 19.4% на Рс 187.6 m ($2.9 м).Во јули, Делта формално се апсорбира онлајн игри операции на Гаус Мрежи Pvt Ltd, која работи Adda52.com, Индија е најголемата онлајн покер сајт.Делта рече дека неговата нова онлајн поделба придонесе приходи на Рс 240.8 m ($3.7 м) во фискалната Q2 ordem де jogos не покер. Делта издаде изјава велејќи дека компанијата е обид на онлајн игри е да им помогнеме да ја "зајакне нашето раководство позиција во игри на среќа и туристичката индустрија." Онлајн игри има "исклучителен потенцијал" и е изложен на компанијата да се "различни муштерии преку нови демографијата." Делта е главен финансиски директор Hardik Dhebar додаде дека новата онлајн поделба не само "обезбедува потенцијал за развој, но исто така дава стабилност на парични текови." Делта е по-данок на профит за квартал се зголеми на повеќе од една третина на Рс 430m ($6.1 м.).Делта работи три лебди казина и една земја-врз основа на хотел-казино во државата Гоа, како и новите Казино Deltin Denzong во Сиким.Делта, исто така, работи интегрирана одморалиште во Daman, кој се уште е на чекање за формално одобрение за да ги започне своите игри операции.П државата влада нареди на своите шест овластени лебди казина да ги пренесат своите игри операции на брегот до 2020 година ordem де naipe не покер. Во меѓувреме, владата се уште е во потрага по нови пловен пат освен Mandovi реката дека shipboard казина може да се јавите дома, додека нивните море се движат.По објавувањето на Делта е Q2 извештај, претседател Jaydev Mody изјавил дека Гоа е нова игри политика "се очекува да донесе позитивни промени кои ќе биде позитивна за стопанството во целина и ќе им понуди на потребен поттик за Делта." Годишниот Дивали фестивал се случува оваа недела, но Mody, изјави Време на Индија дека Делта не очекуваат пораст на бизнис, и покрај празник традиционалните асоцијација со коцкање, со оглед на тоа дека таквите активности имаат тенденција да се земе место во домот со семејството и пријателите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ordem де maos не покер.