казино во квинс во њујорк

покер лице прилично малку лажговци на perfectionists

Филипините полицијата се создаваат две киднапирање "штрајк тимови" во Манила, како 53 игри поврзани со киднапирање се одржа во Источна Азија во текот на две години.Од 2017, Филипините Националната Полиција (PNP) уапсени повеќе од 100 осомничени киднаперите на Кинески националност, според GGRAsia.Најновиот случај вклучени Кинески државјани кои киднапиран од некој поради коцкање долг.На заложници, Bian Xiaoguo, од Shandong Кина, на крајот беше ослободен откако неговиот татко беше испратен видео покажува својот син добивање малтретирани.Таткото беше, исто така, нареди кажано да плати 300,000 јуани (US$42,500) во откуп, на Manilla Билтен пријавени.Полицијата уапси осомничениот, идентификуван како Ксу Libo, на киднапирање за откуп задолжен за Xiaoguo киднапирање.Пет дополнителни осомничени се уште се на слобода.25-годишниот жртва рече тој позајмува 1,5 милиони пезоси (US$28,600) од човекот идентификувани од страна на полицијата, како Ах Hua.Жртвата вети да го отплати кредитот и ќе додадете интерес, според South China Morning Post казино во квинс во њујорк. Bian Xiaoguo изгубил пари на игра baccarat.Тој бил задржан заробеништво во Midas Хотел во Манила помеѓу јули 29 и 31, полицијата рече.Тој потоа бил однесен на владение во Pasay Градот.На август 11, тој беше доведена во Pasay Град Полициска Станица од неговата captors да го добие обвинет за неплаќање на долгот.Но, ова беше изговор за да се добие видео од него во затвор ќелија, која неговиот captors испратени до неговиот татко, полицијата рече.За борба против овие видови на инциденти, на PNP штрајк тимови ќе работат на далечинскиот управувач станица ", во јужниот дел на метро Манила, каде што повеќето од казина со пријавени kidnappings од 2017 се наоѓа," јавното гласило рече казино во квинс е отворена.

"Тие ќе бидат задолжени да веднаш да реагираат на сите извештаи на kidnappings во казина." PNP Анти-Киднапирање Група (AKG) директорот Col казино во кралицата крик од а до ш. Jonnel Estomo беше цитиран од страна на Огласна како што се наведува,"Ова е дел од нашите напори за решавање на проблемот на зголемувањето на бројот на казино поврзани со kidnappings, каде речиси сите жртви се Кинески и речиси сите сторителите, исто така, се Кинески." Полицијата обвинуваат зголемување на kidnappings на повеќе казина во земјата и на Филипините Префрлани Игри Оператори (POGOs).Двете доведе до повеќе странци во Филипини.Официјални лица велат дека постојат сега "syndicates" работат со "криминални ум," GGRAsia пријавени, да се наведе AKG.Криминалците се вклучат во "злите бизнис" на кредит sharking во казина, во извештајот се додава.Во моментов, постојат 58 лиценцирани POGOs во Филипини.Три други оператори се чека своите лиценци.Претходно оваа недела, владата регулаторот, Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR), престана да прифаќа апликации за POGO лиценци.На moratorium ќе трае преку најмалку на крајот на годината.Во средата, Кина е на министерството за надворешни работи портпаролот на Geng Shuang рече на прес конференцијата, "се надеваме дека Филипини ќе оди понатаму и да се забранат сите онлајн коцкање." На Кинеското Министерство за Надворешни работи, рече префрлани игри е "најопасните тумор во современото општество," Филипините Ѕвезда пријавени.Претходно овој месец, портпарол на Кинеската Амбасада во Манила повика Филипините власти да "преземе конкретни и ефективни мерки за спречување и казнување" онлајн казина со седиште во земја која целна играчи се во Кина и нелегално вработување на Кинески граѓани.Во некои случаи, пасоши биле запленети, а жртвите се соочуваат изнуда, затворања, и физичка злоупотреба, во услови "слично на современото ропство," амбасадата каже за нејзините граѓани, кој работи за POGOs. покер лице прилично малку лажговци на perfectionists.