кои се најдобрите покер чипови

geant казино lorient adresse mail

Кога станува збор за спортско обложување во сад, нема сомнение дека фудбалот е цар.Но, додека МАК историски е главниот двигател на кои wagering, многу sportsbooks се сега велејќи дека колеџ фудбал стана играта на избор за bettors.Според извештајот од страна На New York Times, целокупната обложување на Лас Вегас sportsbooks се уште е силен.Но, јазот во обложување меѓу професионалниот и аматерскиот фудбал, кој букмејкер Џими Vaccaro опишан како "60/40 плукаат" во корист на МАК, се чини дека да се биде излезните.Според Vaccaro, на sportsbook во Јужна Точка Казино видов обложување на колеџ фудбал надмине wagers на МАК за три последователни недели во октомври.Во меѓувреме, Џеј Kornegay на Westgate SuperBook рече дека неколку недели во последните неколку сезони се гледа повеќе билети напишана за NCAA игри отколку за МАК натпревари.Сето ова го покренува очигледно прашање: зошто се случува ова?Bookmakers може да укаже на неколку причини, но, не е јасно која е водечка причина за промена на пазарот на трудот.Видно место да се започне е контроверзии во текот играч протести кои се случија за време на химната, која е составен бес од многу коментатори, вклучувајќи го и Претседателот Доналд Трамп.Но, додека ова прашање има шанси имаше мало влијание, постојат знаци дека тоа нема да му наштети на МАК колку што некои би тврдат: телевизија рејтингот се надолу во целина, и лига е посетеноста е се уште во близина на рекорд издигнувања.Други контроверзи исто така, може да се вози коцкари далеку, како што расте загриженоста во врска со тоа како спорт се справува concussions и расправии меѓу сопствениците.Но, некои bookmakers сметаат дека постојат многу повеќе директен одговор: игра на теренот само не е интересно е доволно да го фати на јавниот интерес кои се најдобрите покер чипови. "Нивниот производ не е многу добра, овие денови," рече Ник Bogdanovich, главниот oddsmaker на Вилијам Хил geant казино lorient ouvert dimanche. "Некои добри играчи имаат слезе оваа сезона, и тоа има цена нас, особено губењето на кои прилично добар одбранбен во Green Bay." Што коментар од Арон Роџерс' скршен collarbone, која се чува елита одбранбен маргинализирани од Недела 6 на МАК сезона.Недостатокот на силни игра во критична одбранбен позиција е проблем, се наведува од страна на многу коментатори кои го критикуваа квалитетот на игра во текот на шампионите.И додека на севкупниот квалитет на игра може да биде уште пониска на колеџ ниво, нема прашање дека игрите може да биде возбудлива за двете фанови и bettors geant казино љубов и зелена. "Постојат повеќе динамика смени и повеќе возбудлива игра и повеќе страст", рече професионални коцкар Крис Заднината.Оваа сезона бележи многу големи болки, вклучувајќи шокантна победа од Хауард Универзитет, кој беше 45-точка аутсајдер да UNLV пред нивните 43-40 победа.Тоа беше најголемата точка-се шири вознемирени во колеџ фудбал во историјата.Уби од изненадувањата на топ-кругот на тимови, исто така остави NCAA плејофот слика горе во воздухот доведува во финалето недели од сезоната.Ниту еден тим да се биде апсолутно сигурен за правење на плејофот и проекции на FiveThirtyEight давање девет тимови најмалку 10 проценти шут за да бидат избрани за националниот полуфиналето. geant казино lorient adresse mail.