Geant казино lorient adresse mail

покер чипови на англиски суд

Ако некогаш сте се сомневал во многу и различни бенефиции значително присуство во Азија, може да доведе до бизнис, се разгледа на фактот дека Лас Вегас Песоци' кредитниот квалитет е добивање на инвестиции одделение за третман од банките.Блумберг објави дека lenders во $3.6 б кредитна објект падна барања за Песок да го користи вишокот на парични средства на крајот од својата фискална година за да се плати надолу кредитот е најдобро за рамнотежа на перк, генерално, дадена за само повеќето високо ценета должникот.Споредете го тоа со Цезар Забава, која не мора присуство во Макао, но не има над $20.3 б во долгови.На 64 члена на Различни Будала КАПИ кои се рангирани на компанијата, 83% предвиде Цезар' акции ќе underperform S&P 500 оди напред.Тешко е чудно што повеќето банки се лекува Цезар' кредитот обврски со варијации на Goodfellas 'ебам вас, ме плаќаат' мантра.Тоа, рече, го прават бизнис во Азија не е без своите потенцијални стапици geant казино lorient adresse mail. The Wall Street Journal известува дека во текот на 2009 година, Песок добил мејл од Leonel Alves, а Macau законодавецот и Песоци' надвор правен советник, кој тврди дека да се пријде од страна на "некој висок пласман во Пекинг" за правење на договор. Alves, наводно, сугерираше дека со плаќање $300 метри на оваа високо ranker, Песок ќе се обезбеди долгоочекуваниот владата одобрување да го продаде $1.4 б Четири годишни времиња-брендирани луксузни-стан во комплекс во непосредна близина на Песок' Венецијански Macau казино – земјиште, кои биле наменети како за казино и хотели само покер чипови каде да се купат. Alves' e-mail, исто така, предложи на $300 милиони ќе помогне да се решат Песоци' тужба со својот поранешен Тајванскиот бизнис партнер Маршал Hao, кои беа обвинети Песок на кршење 2001 договор за заеднички да аплицираат за Макао игри лиценца покер чипови колку се занимаваа. Alves' септември 2009-порака е упатена до Стив Jacobs, поранешниот Песоци Кина извршен ДИРЕКТОР во моментов водење својата тужба со своите поранешни работодавци.Во декември, Alves се сретна со Hao во Макао, каде што, наводно, пристигна во бројка од $100 која ќе ги задоволи Hao е litigious ги повика покер чипови на англиски суд. Alves потоа се праќаат Jacobs друг е-мејл, велејќи дека тој ќе биде следење на предметот со неговите "пријатели" во Пекинг и дека Jacobs треба да се разгледа предметот внимателно пред да го презентираат тоа да Песоци' врвот месинг.Во неговата тужба против Песок, Jacobs тврди дека ја изрази загриженоста во врска со Alves' коректност да Песоци шеф Шелдон Adelson, но Adelson инсистираше Alves се задржани како надвор совет.Без оглед, Alves раздели со компанијата во почетокот на 2010 година, и Jacobs беше нека одат во јули истата година, по што Alves беше веднаш rehired.Во времето, Jacobs' разрешување беше обвинета за неговата неспособност да се задржи тивок на прашања кои се однесуваат на проширување во Јапонскиот пазар.Песоци се уште се чека на одобрување да се продаваат оние што се луксузни апартмани, а нејзиниот случај против Hao останува постојана грижа, како и дали неговата правна борба со екс-вработен Jacobs и заеднички истрагата од страна на американски Хартии од вредност и Берза Комисија и министерството за Правда во однос на потенцијалните прекршувања на Странски Коруптивни дејства.Говорејќи на Универзитетот во Макао минатиот месец, Коцкање И Законот колумнист/адвокат I.
Нелсон Роуз рече еден од недостатоци на американските компании преземање корен во Азија беше увозот на НАС "тужба култура" држави каде слотови се правни. Роуз истакна дека Американските оператори имаше донесе потребните иновации да се Macau е порано стагнира казино клима, "но Американците донесе повеќе од иновации.Тие донесе тужби." Судот adjourned.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.