покер чипови колку вреди секој еден

држави со највисок коцкање приходи

Њујорк врз основа на Земјиште и Згради Инвестиционен Менаџмент заврши својата прокси се бори со MGM Места Меѓународни вторник, велејќи дека "значителни insider акционери" се отпорни на промената на компанијата одбор.Сепак, недвижности група, која поседува помалку од 1% од MGM Установи' акции, зеде кредит за чекори на компанијата неодамна излегоа на адреса "упорни undervaluation и underperformance." Земјиште и Згради сакаше да се конвертира дел од казино оператор во недвижности вложувања доверба и да го замени четири на друштвото на членовите на одборот со своето чеша на кандидатите.Во соопштението, инвеститорите рече MGM Установи' одборот имаше поддршка од нејзините најголеми акционери, вклучувајќи CityCenter партнер Дубаи Светот и хеџ фонд сопственикот Џон Paulson покер чипови колку вреди секој еден.

MGM е најголемиот поединечен акционер, Лос Анџелес-базирани Tracinda Корп, рече дека Може да се 1 дека ќе гласаат својата 19 проценти удел во корист на тековната компанијата одбор покер чипови костарика. Tracinda е инвестиција рака на милијардер Кирк Kerkorian, MGM е основач држави каде спортски коцкање е правно. "Додека ние очигледно веруваат дека промената на одборот ниво ќе додадете потребни свежи гласови да им помогне во отклучи акционерска вредност, ние признаваме дека овие значителни insider акционерите се отпорни на експлицитни одбор се менува во ова време," Земјиште и Згради основач Џонатан Litt се вели во соопштението.Компанијата годишниот состанок на акционерите Може да е 28 на Bellagio.Независна proxy советодавна фирма Институционална Акционер Услуги разрешен Земјиште и Згради' понуда и предложи акционери поддршка на компанијата.Втор советодавна фирма, Стакло, Луис & Co., издаде позитивен извештај на MGM Одморалишта, но рече дека акционерите треба да гласаат за само еден на Земјиштето и Градби одбор кандидати.Во соопштението, MGM Установи Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џим Murren рече тој ценети "поддршка и feedback" доби од собранието на акционерите држави со највисок коцкање приходи. "Нашиот одбор и управување секогаш е отворен за конструктивни акционер пати и ќе продолжиме да темелно да се оценат сите стратешки иницијативи кои ќе постигнеме одржлив вредност," Murren рече. држави каде слот машини се правни.