Pechanga казино

казино heist молчи и sneaky тешко режим

Поранешниот Zynga и 888 извршување вклучени во преговорите Претходно оваа недела Bwin.Партија Дигитална Забава откри дека тоа е во разговори со неодреден suitors за можна продажба на своите социјални игри подружница Победи, и тоа се појавува од Wall Street Journal извештај дека компанијата загрижен е Maytal Olsha е нова компанија, приливот Игри pechanga казино. Olsha е динамична индустрија exec кој се одржа високи социјални игри позиции со 888 Стопанства и повеќе неодамна Zynga.Цитирајќи две информирани извори, WSJ вели дека Њујорк-врз основа на приливот предвидува стекнување на косата одлуки Победи во замена за удел во Растечката Плима, која Olsha основана по заминување Zynga.Компанијата има уште да се започне производ покер соба коментарите. Bwin.Партијата основана Win.com во 2012, како дел од движи во социјалната казино игри.Компанијата рече во тоа време тоа беше инвестирање до $50 милиони евра во напор во текот на две години, и таа се отвори канцеларии во Тел-Авив, Израел, и во Гибралтар, и вработува програмери во Ukraine казино heist молчи и sneaky факултативна preps. Win.com развиена слот машина апликации, вклучувајќи Слот Лудост, за Facebook и за мобилни платформи.Сепак, компанијата се чини дека се паднати во тешки времиња, поставувајќи исклучи некои на својот тим од околу 40 во Тел Авив, според еден извор.И во поднесување на оваа недела, Bwin, изјави дека очекува пред оданочување загуба од 7 милиони Евра од социјални игри во 2014 година (види го претходниот InfoPowa извештај).Изворите се нагласи дека преговорите помеѓу Bwin и приливот се уште не е конечен, и тоа се уште не е јасно како голем парче од приливот Bwin ќе добиете во замена за Победа.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино heist молчи и sneaky тешко режим. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино heist молчи и sneaky слики.