казино heist молчи и sneaky слики

ресторани со сан мануел казино

Љубљана – 22 Мај 2018 – тимот На Европското Игри Медиумите и Настани е чест да објавам нивните најнови настан во нивното портфолио на бутик игри настани.На инаугуративната Европската Игри Конгресот ќе се одржи на 16 октомври на Големата Унија Хотел во Љубљана и има цел да го потенцира регулативите на пазарот и ажурирања од повеќе земји во рамките на ЕУ, а некои и надвор од нејзините граници.Главниот фокус на настанот е едукација и вмрежување со оператори, даватели на услуги и регулаторите од сите низ Европа.Највисокото ниво делегатите се очекува да присуствуваат на настанот за да се добие пристап до информациите кои ќе бидат споделени од врвни експерти од индустријата.Клучните теми на дневниот ред се последните индустрија движења кои се евидентирани во Словенија, Хрватска, Србија, црна Гора, Грција, Шпанија, Португалија, Франција, Италија, Малта и Австрија.Посебен IMGL MasterClass™, исто така, е објавен за да се биде дел од програмата и организаторите ветуваат уникатен настан кој ќе го поставите насока за индустрија во Европската Унија.Информацијата ќе биде доставена од страна на регулаторите, оператори и добро знаат индустрија, обезбедувачите на услуги кои се активни во наведените региони.Прелиминарната агенда вклучува следниве панел дискусии: • Фокус на Словенија, Австрија и Хрватска • Истакнување на Балканот и Југоисточна Европа • Пазарот надградби од Медитеранот Европа • Веќе знаете ефекти на GDPR – Извештаи надградби и можни измени • IMGL MasterClass™ Можете да ја видите целосната агенда на следниот линк.Целосна детали за настанот може да се најдат на официјалната веб страна на настанот: https://europeangamingcongress.com/ Бидете сигурни дека ќе го зграби вашето седиште како места се ограничени на 100 регистранти!Регистрирај се тука!За организаторот, Европската Игри Медиумите и Настани (порано EEGMedia/EEGEvents) Европската Игри Медиумите и Настани е водечки медиуми и бутик настан организаторот компанија во Европската Унија казино heist молчи и sneaky слики. Live настани/конференција поделба е задолжен за организирање на бутик стил извршен игри настани кои се фокусираат на донесувањето на внатрешни информации од врвот игри експерти во Европската Унија и пошироко.Нивниот прв настан беше одржана во Будимпешта на 19-ти септември 2016 година ресторани со мистик езеро казино. Од тогаш тимот се применува повеќе дестинации во нивниот случај портфолио.На кратко, тие ги покриваат повеќето делови на Европа со меѓународните настани на кои им служат на локалната и глобалната индустрија, се оптимизира вмрежување, можности и донесе најжешките теми во опсегот.Настанот дестинации ги вклучуваат Виена, Прага, Будимпешта, Рига и Љубљана со посебен фокус околу пазарите.За повеќе детали во врска со календарот, агенди и локации, посета на Телевизија Настани/Конференции дел на europeangaming.еу Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторани bally казино atlantic city nj.