најдобриот онлајн казино победа вистински пари

реки казино чикаго новогодишната ноќ

Се кандидира До Амбасадорот, Arlie Shaban го прави тоа преку првите две од неговите '12 Подвизи на Arlie', и можеме да ги разгледаме во она што покер е фрлена на свој начин.Јас сум во Maestral Resort & Casino, црна Гора, и имам чинија полна со бришење-на-даб-даб.Седам во агол, капе во чудни веселиот сјај на умирање сонцето, е Celina Lin.Јас се прашам дали можам да се приклучат неа.Таа го става нејзиниот iPad далеку (палците нагоре).Ние започнете со четувањето за живот, и јас се научи дека кога на PokerStars Тим Про и нејзиниот вереник, Ренди Лу, не се во игра покер, тие ќе најдат забава во Бегство Соби.И тоа е мисла бавни во мојот ум по Arlie Shaban успешно да се отвори патот преку првите два од неговата 12 Подвизи на Arlie минатата недела најдобриот онлајн казино победа вистински пари. Shaban се натпреваруваат во Бегство Соба на еден сосема поинаков вид, но тоа е Бегство Соба, сите се исти (и, 12 за да биде точно).И тоа е подеднакво како и увлекателен.Кое е Тоа Момче?Моите две-годишна ќерка е непријатно, но смешен, нешто што таа го прави во јавноста кога некој посветува своето внимание.Таа го зема нејзиниот прст од нејзиниот нос, јаде она што е на крајот од тоа, тогаш поени на гигант слика високи над неа и вели: "Кој е тоа момче?" И, тоа е она што јас реков, пред еден месец, кога се гледа на Кандидира Нагоре (RIU) интернет страница за да дознаете повеќе за парче на Мет Staples, и наидов на овој влакнести потрага дечко нарекува Arlie Shaban.Работите се многу различни, денес.Светот полека учење кој е тој, благодарение на PokerStars.Создавање на Star јас се сеќавам споделување куќа во Вегас за мојата прва Светската Серија на Покер (WSOP) со некои велика БРИТАНИЈА аргументи, кои беа фрлени железо сигурни, со оглед на времето, тие може да се претвори некој во професионален покер играч.Јас се чувствував за долго време, дека на онлајн покер гиганти може да го стори истото со Грч ѕвезди.Имам интервјуирани неколку од нив.Ниту еден од нив не се согласува со мене.Јас сум ставање надолу за да когнитивни dissonance.Тие не сакаат да прифатат дека откако ќе го добиете преку натопи, секој може да го направи тоа.Тоа е натопи тоа е проблемот реки казино чикаго слободни пијалоци. Arlie не имате проблем со сосови.Пеколот, човекот некогаш емитувана за 1,000 часа шири во текот на 125 последователни дена.Но, тој не имаат брендирање проблем реки казино крошна вклучена мени des plaines.
PokerStars е решен дека во повеќето генијален начин. PokerStars и RIU потпиша партнерски договор во јули да им помогне даде streamers платформа и ресурси за да се постигне Џејсон Somerville големина височини, и Shaban е нашиот прв поглед на тоа како може да пан надвор.Денес, RIU.Утре, PokerStars Тим Про.Јас ќе препливам Нил гол задник ако тоа не се случи.12 Подвизи на Arlie пред Три недели, PokerStars, стана Покер Богови, кога тие прекината Shaban е Грч крак да го испрати предизвик врз основа на Herculean митологија.Легендата вели дека Боговите сет силен Херкулес 12 предизвици (труд) со цел да се тестираат својата сила и волја реки казино чикаго новогодишната ноќ. PokerStars е направено истото да Shaban повикување на тест '12 Подвизи на Arlie.' Во времето на објавувањето, ние не знаеја какви предизвици ќе биде, сега знаеме што ги усогласат со Herculean предизвици дизајниран во главите на луѓето кои го создадоа него.Две Надолу, Десетте да се Оди на Трудот #1: Кожата на холандски Лав Shaban е првиот предизвик беше да се победи на холандски Лав, Lex Veldhuis, во серија на главите-up натпревари супер горила слотови мо apk.

Shaban го направив тоа.За среќа, за Lex љубовници, неговата кожа остана на неговите коски.Ако некогаш сте се одвиваа на глупости филм Во кој игра Рок знаете дека Херкулес " првиот предизвик беше да кожа на Nemean Лав.Еве еден клип на Shaban v Veldhuis отпад.Трудот #2: Убијат Мулти-Табела Ѕверот Во Херкулес е вториот предизвик, тој мораше да се убие Lernaean Хидра, полесно да се каже отколку да се направи кога секој пат кога ќе се отсече главата две расте назад. Shaban предизвик на сличен ilk беше да се победи на мулти-табела волшебникот, Лу.На брилијантност во предизвикот да се постават во правилата за кои е пропишано дека секој пат Shaban победи Лу, на PokerStars Тим Про ќе оган уште две маси.Предизвикот беше интензивна, со Лу конекција распаѓа откако тој ја надмина бројката од 20+ маси.Потоа, со Shaban случува надвор од неговиот ум, спасение дојде во форма на гледање Бен Spragg, кој потсети Shaban дека во оригиналниот Херкулес труд, musclehead побара од неговиот внук Iolaus за помош во победата на Хидра. Shaban им го даде на своите следбеници пристап до неговата маси, и тие скокна на одборот да му помогне да го порази floundering nanonoko кој беше оставен се обидува да попуштат јајца, без било какви раце.Погледнете.Јас идејата зад '12 Подвизи на Arlie' е брилијантен, и досега извршување натпревари ветувањето.Тоа е иновативен.Тоа е иднината на покер забава.И во исто време, PokerStars е создавање на една ѕвезда.Повеќе, ве молиме.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.