4 bilder 1 жолт покер

best long slot toaster australia

Претседателот на DC Советот на Фил Mendelson рече дека и тој ќе вработи адвокатска фирма да се испита долго време councilman Џек Еванс, архитект на окружниот неодамна успешно обложување спортски законодавство.Веста доаѓа неколку дена откако Еванс' дом бил разрушен од страна на ФБИ во она што агенцијата опишан како "суд-овластен за спроведување на законот активност" 4 bilder 1 жолт покер.

Додека документи во ФБИ случај се под печат, и тоа е познато Еванс е под истрага за некое време од страна на DC Одбор за Етика и Одговорност на владите (BEGA) за неколку можни етика повреди.Овие вклучуваат наводната линкови за лобирање фирма која брои меѓу своите клиенти DC09, компанија која во 2009 година стана лотарија подизведувач кога договорот да се кандидира на лотарија беше доделена на грчки игри оператор Intralot.Договорот процес стана предмет на сојузниот големата порота истрагата, иако нема пријави биле некогаш претставки.Прашања, исто така, е побарано за советот на одлуката за доделување на спортски обложувања договорот да Intralot, forgoing конкурентна наддавање процес во целост рулет. DC законот бара потенцијалните оператори за партнерство со локалните подизведувач, иако може да постојат малку на локална компанија може да понуди best long slot toaster 2 slice. DC09 Претседателот Емануел Bailey е повторно се наведени како подизведувач на спортски обложувања договорот, како што е право на фирма, тој ангажирал да лобира за спортско обложување легализација, Goldblatt, Мартин, и Pozen, според Вашингтон Пост.Во Март, Еванс беше укори со едногласна советот предлог за помош на неговите DC Советот e-mail за да побараат бизнис од лобирање фирми.Тој беше одземен на неговиот надзор на Настани DC и DC Комисијата за Уметности и Науки.Во Мај, Метро Одбор на кодови откри дека Еванс имаше повредени етичките правила, кога тој се обидел да се унапредат интересите на паркинг фирма без оддавање на $50,000 за плаќање.Овој контрадикторен Еванс' инсистирање дека тој бил ослободен од страна на одборот е етичката комисија.Следните Еванс' посета од ФБИ во петок, Mendelson рече дека советот ќе се отстрани од него како претседател на Комисијата за Финансии и управата за Приходи на целосна советот гласаат во почетокот на јули.Тоа е императив дека јавните службеници одржување на високите етички стандарди," Mendelson се вели во официјална изјава понеделник best long slot toaster australia.
"Довербата на јавноста е клучно.Во исто време, тоа е деликатна и скапоцени.Ние сега мора да работат за да ја поврати тоа best long slot toaster 2021. "Неодамна што е многу јасно на сите е дека ни беше кажано — членовите и јавноста беше кажано — дека нема наоѓање на повреда од страна на Метро етичката комисија, кога всушност имаше и јас не мислам дека погрешно прикажување може да се намалат," додаде тој.Според локалните притиснете, Еванс ја има задржано низок профил од ФБИ рација, кога агенти, наводно, помина неколку часа во councilman е Џорџтаун престој, пред се појавуваат со неколку кутии.Еванс имаше закажан за стол рочиште во средата за да разговараат за спортско обложување договор, но Mendelson рече дека тој нема да и дозволи на расклатени councilman да присуствуваат. казино lac leamy театар седење.