Best long slot 4 slice toasters

казино lac leamy спектакл слободен

Ова е гостин придонес од страна на Мајкл Крег, автор, новинар, и адвокат.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Храна, Пијалоци, Генијалци, Лажни Имиња, Озборувања, Вовед, Reunions, Салата на Славните Индукција, на Непозната Локација, Конкуренцијата, и – се Разбира – Коцкање Една ноќ во годината, најдобар блек џек играчи во светот закажува за Тајна блек џек Топката.Коцкар, автор, и консултант Max Рубин е организирање на покана само за собирање од 1997 година. By 2004 година, блек џек Топката стана премногу големи за Макс дома.Присуство на блек џек Топката е само со покана, и сегашните тајна локација места само 112 (вклучувајќи ги и гостите).Постојат буквално стотици искрен професионални коцкари се борат како плус-оние или кампања Макс да се добие на листата best long slot 4 slice toasters. Thorp е краткорочна хартија во 1961 година за Националната Академија на Науки, Поволни Стратегија за Дваесет и Една, родила концептот дека блек џек беше игра на вештина.Неговиот класичен Победи на Дилерот (1962) стана најдобар продавачот и е основа за Основна Стратегија, Картичка за Пребројување на гласовите, и играчи прикривање себеси и своите игра успешно да ги применат своите вештини.Д-р. Г-дин Grosjean освои Топката конкуренција, на блек џек Куп, три пати во пет години, и се смета како експерт Г-динРубин преименува во награда "на Grosjean Куп" во негова чест, а забрането му од конкурентските.Жељко Ranogajec е најголемиот светски коцкар.Австралиската син на хрватската имигранти, тој е наводно одговорни за 5% од обемот на сите коцкање во Австралија.Неговата годишна обложување јачина се проценува на една милијарда долари казино lac leamy театарски претстави. Како милиони љубители на блек џек, казина, и тајни состаноци, јас regretfully пропуштени надвор на 2014 година блек џек Топката.Тоа се одржа на непозната локација во крајот на јануари, оставајќи го остатокот од нас да ги спојува она што се случи од tidbits протекување на интернет, мојот краток комуникација со Г-Рубин, и дискретни коментари од некои минати и тековни на присутните.Покана до Топката Деветнаесет години, Max Рубин започна блек џек Топката во неговиот дом казино lac leamy недела бранч. "Тоа е забавно да се биде многу популарен човек една ноќ во годината, но јас се уште не сте сфатиле како да се каже" Не " на многу навистина убаво луѓе без звучи како арогантен a-дупка." Max има посебно место во блек џек светот: legendarily дарежлива домаќин, организатор и тајна-чувар, и наводно единствениот свој претставник на Топката, кој има "преминал" да работат за казино индустријата. (Сум бил рече дека други присутните се консултирани за казина во некои капацитет.) Г-Рубин се консултира со Barona Казино во Сан Диего, кој во прилог да се нудат некои одлични блек џек правила, има ѕид по повод членовите на блек џек Салата на Славните.Зошто Толку Тајна?Постоењето на оваа тајна се заедно, затоа што е добро познато.Толку многу од присутните.Според шоу на рацете за време на натпреварот по вечерата, околу 25% од конкурентите биле гости на Ричард Munchkin и Боб Танчерка е Коцкање Со Предност радио програма.Топката се вклучени бројни автори, издавачи, јавни говорници, инструктори, и радиодифузерите.На неостварлив Dustin Марки, кој има напишано книги во врска со неговото казино експлоатира, објавено на својот Facebook страницата што тој беше присутните.Тој ѕид во Barona всушност има слики од Салата на Славните членови.Ако се погледне поблиску, сепак, ќе се види дека дури и "познати" членови на блек џек заедница остане пелерина во сенките: покрај тоа, многумина од присутните се уште редовни играчи, успешно ја напаѓаат казино гиганти' негува "куќа на работ." Казина не сакате видно квалификувани коцкари, па овие аргументи остане под радар.Една ноќ во годината, тие размена на озборувања и tradecraft со своите врсници, безбедно во знаење дека учесниците ќе ги заштитат своите идентитети.Ѕиркаат во 2014 година блек џек Топка Оваа година Топката беше особено значајни, бидејќи дванаесет од тринаесет живи членови на Салата на Славните присуствуваа казино lac leamy спектакл слободен.