точно сина казино ndb 2021

покер сајтови кои не се опфатени со gamstop

2 јули 2016 – Hefei, Кина: најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), се вратија во Кина за друг electrifying вечерните часови на свет-класа на мешани боречки вештини акција.Преполната Hefei Олимписки Спортски Центар одигра домаќин на друг издание на ЕДЕН: ДИНАСТИЈАТА НА ШАМПИОНИТЕ, како врвни домашни и меѓународни ЕДЕН спортисти излегоа на кафез за да ги покажат своите вештини.Во главниот настан, поранешен ЕДЕН Featherweight Светски Шампион Narantungalag Jadambaa доставени прекрасен нокаут победа над врвот Филипински featherweight Ерик Кели.Посетете ја официјалната ONE: ДИНАСТИЈАТА НА ШАМПИОНИТЕ (HEFEI) фото галерија од кликнете тука.Во главниот настан на ЕДЕН: ДИНАСТИЈАТА НА ШАМПИОНИТЕ (HEFEI), поранешниот ЕДЕН Featherweight Светски Шампион Narantungalag Jadambaa е потребно помалку од една минута за да испраќање врвот Филипински featherweight кандидат Ерик "Природни" Кели, победа преку emphatic нокаут во многу очекуваниот натпревар меѓу елитата ЕДЕН Шампионатот спортисти.И покрај Кели е подготвеност за размена на удари, Jadambaa демонстрирани својот монструозен нокаут моќ со експлозивна десната рака и гром follow-up шут која ја натера судијата да го повикате надвор борбата за помалку од една минута.Во Hefei Flyweight Турнир Финалната Рунда, Бу Huo Ќе Ga заработил едногласна одлука по две рунди за да биде крунисан турнир шампион.По внимателна започне од двете борци, работите почнаа да се отвори кога Li слета две огромни високи удари.Бу спротивстави со огромна takedown за да се добие Li на мат, со два борци се случува да размена на удари и позиции.Вториот круг видов многу од истите назад-и-назад акција, со Бу Huo Ќе Ga прави доволно само да се на работ Li во едногласна одлука победа.Зголемувањето на Кинески ММА ѕвезда Li Каи Вен отиде пети до пети со Малезија можноста Кијану Subba за три gruelling круга, и беше во можност да ја покажат својата впечатлива моќ, контрола рунда со огромна удирање моќ што ја имаше Subba во сериозна неволја неколку пати точно сина казино ndb 2021.
Li е агресија и безстрашие беше фактор во текот рунда, неутрализирање Subba е повеќе пресметува и методички пристап.Сите тројца судии постигна во корист на Li во едногласна одлука победа по три круга.Во многу очекуваната средна натпревар, "Бурмански Python" Аунг La N Пееја лево на ЕДЕН Шампионатот кафез со својот трет директно победа во промоцијата, besting претходно-без пораз руската Aleksei Butorin да победи со Рака Триаголник Задави поднесување во круг две точно сина казино без депозит. Butorin даде забавни перформанси, слетување серија на тешки удари во многу прилики, но Аун беше во можност да го времето на бура и да ги вади поднесување две минути во вториот круг.Кинески bantamweight надева Ву Ze продолжи својата импресивна пораст преку ЕДЕН Шампионатот редови со технички нокаут победа над countryman Zheng Xiao Liang.Тоа беше Zheng кои првично имал горниот дел од раката, надвор grappling Ву за време на размена, дури и заклучување во armbar дека имаше Ву во неволја.Сепак, Ву донесе на публиката на нозе опоравува со минута останатите во првиот круг по слетување тешко стои лактот остави Zheng не може да продолжи.Лесни standout Ариел "Тарзан" Sexton и кафез ветеран Роџер "Ел Матадор" Huerta се стави заедно со феноменална шоу за навивачите во присуство.Во три круг рунда, Sexton доминира со темелно перформанси, победувајќи Huerta на удар во впечатлива размена, како и добивање на подобар од Huerta на теренот.Во третиот круг, Huerta вербално чукна по не можејќи да се опорави од Sexton е моќна комбинации.Малезија е борба против belle, Ен "Атена" Осман, кој успешно се врати на ЕДЕН Шампионатот кафез со дојде-од-зад победа над Египетскиот Haiat Farag во жените flyweight натпревар.Иако Farag се стави во некоја добра работа со нејзината впечатлива и takedowns да доминираат Осман во текот на рунда, на Малезија беше во можност да го работи наоколу со лукав armbar за неверојатен кам-бек победа.Во Hefei Flyweight Турнир Алтернативна Рунда, Танг Рен Xing се покажа како ефективна неговиот grappling е offensively, победувајќи противник Zhang Ќе Liang од страна на Триаголник Armbar поднесување во првиот круг.Откако постојано се обидува да се мамка Zhang во ангажирање него на теренот и апсорбирање на некоја тешка казна во процесот, Танг беше во можност да конечно latch за да го означите-ролна поднесување, цртање овации од публиката.
23-годишниот Кинески flyweight можноста Бу Huo Ќе Ga направи успешното враќање на ЕДЕН Шампионатот кафез, победа импресивно од Гилотина Задави поднесување над countryman Wan Jian Пинг да преминете на Hefei Flyweight Завршниот Турнир.Ова ја одбележува втората победа за Бу Huo Ќе Ga во ЕДЕН Првенство од правење на неговиот професионален ММА деби минатиот јануари точно сина казино нови бонус кодови. Flyweights Li Hao Jie и Maimai Tituo Heti започна ЕДЕН: ДИНАСТИЈАТА НА ШАМПИОНИТЕ (HEFEI), со голем екран на локалните мешани боречки вештини и талент.По некои цврсти назад-и-назад акција во две круг Hefei Flyweight Турнирот во Полу-Финалето рунда, Li малку остро дознае својот противник во впечатлива департментот да дојде далеку со едногласна одлука победа.Официјални резултати за ЕДЕН: ДИНАСТИЈАТА НА ШАМПИОНИТЕ (HEFEI) Featherweight рунда: Narantungalag Jadambaa порази Ерик Кели со КО во 0:44 круг на 1 Flyweight рунда: Bu Huo Ќе Ga порази Li Hao Jie со Едногласна Одлука во 5:00 минути на круг 2 Featherweight рунда: Li Каи Вен порази Кијану Subba со Едногласна Одлука Средна рунда: Аун La N Пееја порази Aleksei Butorin со Поднесување (Рака Триаголник Задави) во 1:57 круг на 2 Bantamweight рунда: Ву Ze порази Zheng Xiao Liang од TKO (Штрајкови) at 4:49 круг 1 Лесни рунда: Ариел Sexton порази Роџер Huerta со Поднесување (Вербални) во 3:53 на круг 3 Flyweight рунда: Ен Осман порази Haiat Farag со Поднесување (Armbar) во 3:59 круг 1 Flyweight рунда: Танг Рен Xing порази Zhang Ќе Liang со Поднесување (Триаголник Armbar) во 4:42 минути на круг 1 Flyweight рунда: Bu Huo Ќе Ga порази Wan Jian Пинг со Поднесување (Гилотина Задави) во 1:24 на круг 2 Flyweight рунда: Li Hao Jie порази Maimai Tituo Heti со Едногласна Одлука За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот™, ве молиме посетете ја www.onefc.com и следете го на Твитер и Instagram @ONEFCMMA и Facebook во www.facebook.com/ONEFCMMA покер сајтови кои не се опфатени со gamstop.

About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 118+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, Фигура во ЖИВО, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.