покер сајтови рангирана од страна на сообраќајот

казино des sables d'or frehel

Тенеси службеници се очекува спортски обложувања да започне во државата не подоцна од Ноември. Тоа беше на информации презентирани на членови на Тенеси Образование Лотарија Корп е (TELC) Спортски Wagering Советодавниот Совет претходно оваа недела.Државата веќе доби четири апликации од операторите кои што смета да биде комплетен, TELC Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Ребека Павле Hargrove кажано Советот вторник.Таа не име на кандидатите, велејќи дека нивните документи се проверени внатрешно.Финансиски информации во моментов се разгледуваат од страна на трета страна продавач и позадина проверки се во тек, како и, додаде таа.Тенеси е спортски обложувања законот бара лотарија за да го одобри или одбие завршен апликации во рок од 90 дена. Hargrove рече дека апликациите се смета заврши во понеделник покер сајтови рангирана од страна на сообраќајот.

"Имавме воведни повици минатата недела со секој оператор за да разговараат за секоја од апликантот почетна започне планови," Hargrove рече. "Целта на разговорот беше да се разговара за време линии и други прашања, повеќето релевантни до go-live датум.Ние, најверојатно, ќе распоред на неколку последователни повици, се финализира индивидуални планови за лансирање во блиска иднина." Ако е можно, на лотарија сака оператори да почне да нуди влогови во октомври.Тенеси помина својот спортски обложувања закон минатата година.За разлика од другите држави, Тенеси е законот ги опфаќа само мобилни апликации, како држава не се имате било какви тули и малтер казина или racetracks.Еден од повеќе контроверзни мерки во Тенеси е закон е задолжителна 10 проценти се одржи дека sportsbooks мора да ги исполни.Некои во спортско обложување индустрија страв таков висок праг ќе предизвика книги да понуди полошо шансите.Наместо да понуди точка се шири или изнесува во -110 (што значи $110 победа залог мрежи $100 профит) sportsbooks може да имаат да понудат -120 или пониски за да се задоволат задржете барање. Sportsbooks кои не можат да ги задоволат 10 проценти се одржи барање лице $25,000 парична казна казино des sables d'olonne 85.

TELC Стол Сузан Lanigan рече на лотарија не може да се наметне поладно казна.Сега, ако ние се дојде до крајот на оваа прва година, и сите од нашите оператори се среќно да плаќаат на нивните $25.000 и кршење дека се одржи, тогаш ние можеби ќе мора да се обиде да дознаам друг начин да се спроведе тоа," Lanigan рече казино des sables d'olonne очила. "Но, мое очекување е дека овие луѓе се случува да дојде и се обиде да го направи она што тие би требало да се направи и да се придржуваат до правилото и во согласност со тоа." Лотарија на службени лица, иако, не сакате да се закануваат лиценца суспензија надвор од лилјак за страв дека "смртна казна" може да се потисне интерес, Hargrove рече.Ако оператор има еден проблем во Тенеси, таа забележува, тогаш тие би одеднаш имаат проблем во нивната други држави, како и.Тенеси се смета за профитабилен спортски обложување на пазарот за неколку причини.Државата е дом на речиси 7 милиони луѓе, и нејзините две големи области на метрополите – Нешвил и Мемфис – се дом на четири главни професионални спортски тимови.Тоа е исто така дом на неколку истакнати колеџ тимови, вклучувајќи Тенеси Волонтери, кои постојано се рангираат меѓу првите привлекува во колеџ фудбал.Тенеси е исто така дом на голема туризам привлекува.Нешвил ја влече земјата љубителите на музиката и на другите од страна на групи со својот жив центарот на градот.Тоа генерира доста од конвенцијата и конференција во сообраќајот, премногу.И на исток, има Голема Smoky Mountains Националниот Парк, кој привлекува милиони, и во близина Gatlinburg привлекува посетителите од цела јужна и Свиткување.Тие причини значи дека ние ќе се веројатно повеќе од само четирите оператори Hargrove рече, веќе се применува започне во Тенеси во одреден момент во блиска иднина.Черчил Падови Inc.Извршен ДИРЕКТОР Бил Carstanjen кажано акции аналитичари минатиот месец BetAmerica има Волонтер Државата во своето место за следната година.Додека нема лимит на бројот на спортско обложување оператори на Лотарија може да одобри, постои $750,000 годишен радиодифузната такса за право да понуди wagering.Имателите на одобренија и дозволи, исто така, ќе се оданочува 20 проценти од нивната прилагоди бруто-приход. казино des sables d'or frehel.