кога е monticello казино отворање

кога не флорида ја легализира коцкање

ТОРОНТО — Канада онлајн игри на компанијата Amaya Inc.и Британскиот букмејкер Вилијам Хил Саладин изјавиле дека се во преговори да се комбинираат во спојување на equals (еднакво), се потврдува една Ројтерс извештај за дискусии претходно во петокот.Сите споделување на спојување ќе биде "во согласност со стратешките цели" на двете компании, тие се вели во заедничката изјава кога е monticello казино отворање. Amaya доби силна откупот интерес од други компании во индустријата и некои приватниот капитал за фирмите, два извори запознаени со ситуацијата, рече.Изјавата не зборуваме GVC Стопанства Саладин, спортски обложувања и игри компанија со седиште во Isle of Man кои извори, исто така, се наведува како suitor.Изворите зборуваше под услов на анонимност, бидејќи тие не биле овластени да разговараат за ова прашање во јавноста кога е morongo казино случува да се отвори. GVC не одговори на барањето за коментар.Изворите исто така, рече дека поранешниот Amaya Главен Извршен Дејвид Baazov, предмет на инсајдерско тргување истрага од Квебек е хартии од вредност регулаторот, инфантилност планови и да конкурираат за компанијата. Amaya се вели во февруари тоа беше доби nonbinding предлог од Baazov да се земе компанија во приватна, но формална понуда никогаш не дојде.На понуди за оператор на онлајн веб-страница коцкање PokerStars беа над Baazov е планирано понуди цена на C$21 по акција, изворите рече. Amaya акции скокна на Ројтерс извештај и тргување беше прекината рок од неколку минути, во C$23.41, до 9.1 проценти на ден, во Торонто.На ниво беше највисок во околу 11 месеци.Компанијата имаше пазарна капитализација од околу C$3.1 милијарди долари (2.34 милијарди долари) пред почетокот на митингот кога не foxwoods казино во конектикат отвори.

Baazov имаше подготвено понуда, но чекаше да се средиме прашања со хартии од вредност регулаторот пред да го достави тоа, изворите рече.Тој беше mulling понудата како што неодамна како на лето, велат тие. Baazov оставка како извршен ДИРЕКТОР во август и беше заменет од страна на Rafi Ashkenazi.Вилијам Хил, самиот предмет на пристап од 888 Стопанства и Ранг Група, се одбива ревидиран прифатиле понудата за преземање од двата ривали во август кога не флорида ја легализира коцкање.
Amaya платиле 4.9 милијарди долари за да се стекне сопственик и оператор на PokerStars и Full Tilt Покер брендови во 2014 година, вели дека во времето кога се справи зафаќаат најголем јавно се тргува онлајн игри на компанијата.Компанијата најголемите приходи придонеси се од Isle of Man и Малта, а исто така се прошири и во Франција, Италија, Шпанија и велика Британија, и се очекува наскоро да добие регулаторно одобрување да работат во чешка и Холандија.Тоа го гледа својот најголем раст можност во сад.По подолг процес на одобрување, Amaya доби дозвола да работат на PokerStars во Њу Џерси, една од првите U кога не коцкање стане нелегално. држави да ја легализира бизнис.Компанијата минатата година ограничен на работењето на своите StarsDraft фантазија спорт бизнис во повеќето U. држави како низа од јурисдикции се справат со тоа дали брзо расте, multibillion-долар индустрија претставува нелегално коцкање.Натпревари како што се StarsDraft, во која играчите нацрт фантазија тимови за спорт, вклучувајќи фудбал, кошарка, бејзбол, имаат подготвени зголемен надзор од регулатори од минатата година. постои казино во cozumel мексико.