клубот во harrah ' s казиното њу орлеанс

можете да тврдат дека вашиот коцкање загуби на даноци

Австралиската коцкање juggernaut Сојузна Група е не преземање на закани за да се елиминира pokies во Tasmanian пабови и клубови да седнат.Компанијата, која е одржување на ексклузивното право да работат казина, pokies, и keno во текот на Тасманија, сега е во офанзива преку серија на реклами одбрана покер машини, ABC Вести пријавени.Реклами карактеристика 11 вистинскиот живот кадри кои се загрижени за својата иднина треба владата одлучи да се отстранат сите pokies во пабови и клубови.Федералниот Група генерален Директор Грег Фарел рече работници учествуваа во реклами на своја волја и дека никој принудени нив да дејствува пред камерата клубот во harrah ' s казиното њу орлеанс. "Тие се откажува од своите празници да филмски содржини за кампања, со обезбедување на unscripted одговори на прашања за нивните чувства за Тасманија, Сојузна Група и во иднина," Фарел рече, според вести штекер клуб внатре harrah ' s казиното њу орлеанс. "Постојат разумни опции за иднината на Тасманија гејминг индустријата, но Труд и Зелените" политиката оди премногу далеку." На pokies прашање неодамна преземени центарот на вниманието, во Тасманија е политиката во пресрет на Март избори.Минатата недела, Тасманија е владејачката Либерална Партија предложи да ги споделите покер машини остане во пабови и клубови до 2043 можете да тврдат дека вашиот коцкање загуби. На политичка група, сепак, сака да се пробие до Сојузниот Група pokies монопол и да дозволи пабови и клубови директно да ги лиценцираат своите сопствени машини од владата.Ако Либералите имаат свој начин, бројот на pokies во клубови и пабови ќе бидат ограничени на 2,350 и места ќе биде дозволено да се земе поголем поврат од машини.Опозицијата Труд Страна, од друга страна, сака Тасманија да стане втората држава во Австралија за да имате pokies-слободен пабови и клубови.Во одговор на новата Сојузна реклами, Труд лидер Ребека Бела рече таа не беше изненаден за "плашиш тактики" на индустријата за игри можете да тврдат дека вашиот коцкање загуби на даноци. "Што се здравството, образованието, јавната безбедност и правејќи се дека луѓето можат да се добие работа и уживајте во квалитетен живот овде во Тасманија," рече таа, според вести штекер можете да тврдат дека повеќе коцкање загуби од добивки.

"Јас сум без сомнение ќе има дадено интереси кои ќе се кандидира реклами кои ја промовираат својата сопствена позиција.Но, за нас доказ е јасно дека покер машини се оштетување на нашата заедница." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.