одговорен коцкање соработка ефективноста принципи

Казино безбедност може да имаат само се преселил во храбриот нов свет, или гаден Orwellian кошмар, во зависност на вашата точка на гледање.Вештачка интелигенција компанијата за Човечки тврди дека оваа недела да имаат развиено нова технологија која ги комбинира лицето софтвер за препознавање со вештачки емоционална интелигенција (AEI) да се создаде програма која може да се следи играчот на анксиозност и депресија во реално време со анализа на "тајна изрази на лицето." Казината биле early adopters на лицето технологија за препознавање, специјално "скала-неменливи функција се трансформира" (КВАСИ софтвер), но ова е во голема мера се користи на самото место познат картичка шалтери, па тие може да се summarily исфрлена од просториите.И тоа, исто така, помага да се идентификуваат нови со признавањето на играчи кои се појавуваат да се прави сомнителни облози со прашање регуларноста, само за тие да може да биде исфрлена од просториите во иднина.Но Човечки е да предложи нешто сосема друго.Компанијата верува на својот софтвер ќе придонесе кон општествената одговорност во казино сектор, со утврдување на потенцијален проблем коцкари.Тоа ќе го направите ова со користење на длабоко учење кои ќе се дешифрира "карактеристични особини и чувства," како Yi Ксу, извршен ДИРЕКТОР и основач на Човековите објаснува одговорен коцкање соработка ефективноста принципи. "Кога станува збор за светот на коцкање, социјална одговорност е голема област за фокусирање", рече тој во presser оваа недела.Тековните скенирање на луѓето, емоции и карактеристики во казина и други коцкање средини е предвидено од нашите клиенти со способност за знамето било екстремни издигнувања и падови во играчите емоции, на пример, ако некој играч е коцкање irresponsibly или додека потресени." "Кога се насочува надолу за да екстремна среќа, тага, нервоза меѓу другото, тоа е давање на услуги предвидливост и способноста да се зголеми нивната посветеност кон општествената одговорност, да ги пратите на однесување и да преземе соодветна акција во однапред на влошување на ситуацијата," додаде тој.Поставување настрана, сега за сега, сите правни, политички и филозофски прашања за личната слобода и приватност, ова е малку веројатно да биде нешто казина ќе го прифатат wholeheartedly, освен ако не е наложено да го стори со коцкање регулатори, како услов за нивно лиценцирање.Но Човечки е технологија има и други апликации, кои вклучуваат напредни покер обука; специјално помагајќи им на играчите да се регулира нивното покер лица и да ги елиминираат невербална кажува на маса.Ова се чини дека повеќе ветува.Има toppled на човештвото како универзумот повеќето доминантна сила во главите-up no limit hold ' em, тоа е убаво што ПИ е сега давање нешто назад на школка-шокиран покер заедница. одговорен коцкање кодекс на однесување qld.