елементарен шаман најдобри во слотот за херојски

американската богови слот машина џекпот

Ова е гостин придонес од страна на Вилем ван Оорт е основач на Игри на среќа во Холандија.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме елементарен шаман најдобри во слотот за херојски.

Овој пат, со Питер Пол де Goeij, генерален Директор на Lottovate Холандија. "Далечинскиот игри сметка дека неодамна помина Долниот Дом претставува компромис (во време-чест холандски мода) помеѓу принципите на индивидуалната одговорност и татковски вртат на "неодговорно" активности, како на коцкање.Како резултат на тоа, бевме сведоци, во текот на последните неколку години, многу одложувања, спремна законодавците, и неколку примери на законодавната posturing да сигнал на Calvinist-tinged морална distaste на активност на следењето на преносни богатство.Сепак, на крајот, голем дел од законодавците исто така, призна дека далечински игри не престане во земјата граници; и дека регулатива затоа е подобро да е целосно незаконски и решен пазар." 6. Сенатот на Комисијата за Прашања на Далечинскиот Игри Бил Ослободен (7 ноември, 2016) Пред своите гласови (која се надевам дека доаѓа наскоро) Сенатот Комитетот за Безбедност и Правда се поднесени голем број на писмени прашања до Државниот Секретар Klaas Dijkhoff во однос на далечинскиот игри сметка.Иако овие прашања не се појавуваат премногу опасни (сигнализација крајната Сенатот одобрување), Државниот Секретар е одговори може се уште да ви помогне delineate евентуалното толкување на законот е да бидат дадени од страна на судовите и други правни тела.Додека сите се посака Државниот Секретар ќе се одговори на овие прашања пред Божиќ, ова се чини дека не се случило.Нека сите се надеваат дека за брзо почнување на законодавниот процес во 2017.. американската богови слот машина бонус. За авторот: Игри консултант Вилем ван Оорт е основач на Игри на среќа во Холандија, водечки iGaming заедница во Холандија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre американската здравствена филтрација urbandale вс џекпот слотови.

Гледајќи Назад во Kalff Katz & Franssen/IMGL Годишен Гејминг Индустријата Настан (27 јануари, 2016 година), во петокот На 22 јануари, 2016 година, закон фирма Kalff Katz & Franssen домаќин на своите Годишни Гејминг Индустријата Настан.На 2016 година издание беше ко-домаќин со Меѓународните Мајстори на Игри Закон.Со над 150 учесници од целиот свет кои претставуваат онлајн и земјиште-базирани игри индустрија, како и консултанти, регулатори, и донесувачите на политики, настанот беше огромен успех.Главна тема на дискусија беа (усвоен) на измените и дополнувањата на далечинскиот игри сметка дека се воведе единствен игри даночна стапка од 29% и на онлајн и на земјиштето,-врз основа на сектори.Гледајте видео резиме на настанот тука. Игри во Холандија 2016 Година Повториме (9 јуни, 2016 година) Експерт панели во нашиот годишен Игри во Холандија Конференцијата се дискутираше на разни жешки теми, вклучително и на приватизацијата на Холандија Казино, далечинскиот игри на законот, одговорни игри, како и лотарии и финансирање на спортот и добротворни организации во Холандија. Жалба од страна на 21 Познати Игри Професионалци: "се Регулира KOA/Далечински Игри, Како е Можно поскоро" (13 јуни, 2016 година) Во еден момент за време на доцна пролет се чини дека Долниот Дом ќе не гласаат на далечинскиот игри бил во пресрет на демне летниот распуст.Во одговор, 21 познати игри професионалци, вклучувајќи Marja Appelman, извршен ДИРЕКТОР на Холандија Игри Орган, ја повика Парламентот да гласа за законот што е можно побрзо.Не многу подоцна, на 7 јули, сметка конечно беше усвоена од страна на Долниот Дом американската богови слот машина џекпот. Приватизацијата на Холандија Казино Може да Заработи Холандија до €1bn (Мај 18, 2016 Година) По холандската влада поднесе сметка за да се Парламент предлага приватизација и продажба на Холандија Казино, инсајдерите брзо почна да шпекулираат за казино синџир вреди.Според истражниот новинар Стефан Vermeulen, Холандија Казино може да нето холандската државата продала 1bn – и сосема веројатно дури и повеќе vhs касета со полнач слот за мини dv.