новогодишната ноќ во seminole хард рок казино

кога казино отворена во гоа

Грег 'Fossilman' Raymer, најдобро познат по неговиот 2004 Светската Серија на Покер главниот настан во шампионатот, има качил на една извонредна работи-добар редеа на Срцето Покер Турнеја Сезона Осум.Во текот на изминатите четири месеци, Raymer го освои три HPT наслови: Албакерки, Њу Мексико на јули 30; Св новогодишната ноќ во seminole хард рок казино. Луис, Мисури во септември и во Des Moines, Ајова во октомври.Во понеделник вечер, Raymer освои невиден четвртиот HPT наслов – правејќи совршен четири-за-четири HPT конечна табела настапи на турнејата е сезона финале во Фиренца, Индијана.На $106k награда носи Raymer 2012 HPT резултати за речиси $372k и неговиот живот живеат tourney приходи за повеќе од $7.3 м.На Индијана во победата беше сè повеќе и повеќе импресивен со оглед Raymer почна шест раце конечна табела игра со најкраток магацинот.Сепак, тој успеа да удвојување на првата страна и на акција конечно се симна да Raymer v новогодишната ноќ во индијана гранд казино.

Јаков Bazeley, кој завршил второпласирана во Случај #2 на оваа година WSOP.За жал за онлајн stalwart Bazeley, тој беше повторно на телевизија покер деверуша, заработка $59k за да биде последен пат да падне во Raymer рацете.По неговата историска победа, Raymer, рече тој, е "преплавен" од неговиот "неверојатно работи." Секако, сите сега ќе започне анализа Raymer поновата игра за некои сугестии за тоа како тој успеал да ја подобри својата игра толку драматично.Обично, секогаш кога физичката спортист оди на невиден победи streak, гласини на хемиски подобрување неизбежно циркулира.Тие обвинувања не е веројатно да се држиме за Raymer, чија фигура сугерира, тој е далеку поголеми шанси да се најде во juice бар од 'цедењето' во Бери Обврзници' лекарска ординација.Но, може да има други модерни медицински чудеса на игра?Во прекрасен триумф на маркетинг во текот на духот на Hippocratic Заклетва, Њујорк 'доктор на естетска медицина' е pitching на 'лек' за покер играч 'кажува'.Хафингтон Пост известува дека д-Р Џек Berdy е 'Pokertox' комбо на Ботокс и лицето спојници може да ги намали или чист елиминира оние лицето крлежи, што им овозможи на противниците да се знае кога се обидуваш да се блеф на вашиот пат низ рака.Дури и подобро (или уште полошо, во зависност од ваша гледна точка), Berdy вели тој, исто така, може да "стави Ботокс во области за да го направите да изгледа како играч има "кажи' тие навистина не се." За жал, Berdy е коцка на привлече несигурни покер играчи нели додадени масти купишта на неговиот bankroll: на Pokertox понуда е на Berdy е ценовник за повеќе од една недела, а има уште да се регистрирате една свиња гвинеја.Секако, се смеете сега, но само почекајте додека замрзнати-соочуваат Nicole Kidman победи на 2013 WSOP главниот настан.. новогодишната на круната казино мелбурн. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога казино отворена во гоа.