кој е сопственик на isle казино во ајова waterloo

империја казино лондон покер турнири

На Канзас Сити Шефови и Лос Анџелес Овни dueled на инстант класика во понеделникот Вечер Фудбал, игра hyped како најдоброто од МАК сезона дека се уште некако надмина очекувањата — особено оние на oddsmakers.Играта избрана рекорд ознака за поени во МАК игра која сеуште не беше доволно за да се задржи два на МАК повеќето експлозивни дела под вкупно.Кога дојдовме конечно беше во текот на Овни излезе на врвот, тепање на Шефовите 54-51 во третиот највисок постигнувајќи игра во МАК историја.На сите времиња високи точка вкупно поени 63.5 на Westgate Лас Вегас Sportsbook, отиде во текот со 2:14 уште остануваат во третиот квартал кога Samson Ekuban се врати на следење од Шефовите одбранбен Патрик Mahomes за тачдаун да се стави Лос Анџелес на врвот 40-30. Која оценка би била доволна за да ги испраќате повеќето МАК фанови да кревет задоволни, но двата тима спаси својот повеќето гол за последните кога тие се комбинираат за да се постигне пет touchdowns во завршните 15 минути.На Шефовите outscored Овни 21-14 во четвртиот квартал — и со тоа го надминаа нивниот втор двоцифрена дефицити во играта — но тоа сепак не беше доволно за да победи на патот, додека во напад 51 поени кој е сопственик на isle казино во ајова waterloo. "Тоа беше лудо," Овни трчање назад Тод Gurley рече во своето шкафче по играта.Одбранбен Jared Goff, кој заврши на 31 49 поминува за 413 метри за четири тачдаун поминува и додаде брзаат тачдаун, беше речиси во загуба за зборови по игра, но звучеше како Gurley кој е сопственик на џек казино во кливленд. "Четири квартали од само craziness," Goff рече на пенали.Разговор на недела доведоа до играта беше на веројатноста дека играта ќе се затвори со највисоката точка вкупно некогаш, кои тоа не, давање на ширењето на afterthought некои bettors.Но, оние кои избраа да ги собереш страна доби наплата на Westgate windows кога линијата (Лос Анџелес -3) се наметнува.Секој кој во можност да го добиете Шефовите на +3.5 cashed победа билети кој е сопственик на канзас ѕвезда казино.
Win ја подобрува Овни' рекорд да 10-1 на сезоната и да ги држи во чекор со Њу Орлеанс Светиите како на само една-загуба екипи во NFC, иако Светиите сопствена глава-до-глава tiebreaker.Овни се толку жешко сега дека тие се уште може да победи следната недела, дури и на нивните bye недела: ако Сиетл Seahawks изгуби на Каролина Пантери Овни ќе стане првиот тим да clinch поделба титулата оваа сезона.На Шефовите стана првиот тим во МАК историјата да се освојат најмалку 50 поени во загуба.Тие остануваат на AFC е топ семе, но сега се врзани во загуба колона со Питсбург Steelers (7-2-1).На Шефовите победи на Steelers 42-37 порано оваа сезона империја казино лондон покер турнири. "Ние се уште го контролираат нашата сопствена судбина," Mahomes, кој заврши 33 од 46 поминува за кариера висока 478 метри и шест touchdowns.Тој исто така беше откриено три пати, вклучително и на тимот последните два дискови на четвртиот квартал империја казино лондон слот машини.
"Ако можеме да одиме таму и да победи фудбалот игри по bye недела...се врати со што менталитет дека тие ќе победат и си уште можете да добиете домашен терен предност." Тоа беше втор шест-тачдаун помине игра на сезоната за Mahomes, тековната омилен (-150) во Westgate да победи МАК МВП, кој сега има лигата водечките 37 на сезоната.Играта сигурно подобри шансите на Овни одбранбен Jared Goff, кој влезе во игра со +1800 МВП шансите империја казино лондон телефонски број. Gurley е ѕвездени сезона го има него само зад Mahomes во трката со +400 шансите.Нивниот тренер Шон McVay рече она што сите мислев на подиумот за време на својата пост-игра прес-конференција. "Тоа беше виорот.Се чувствувам како да сум можеби ќе треба неколку пијалоци да се опуштите и вечерва," рече McVay, кој и самиот е во линија за некои пост сезона хардвер како омилени за да победи МАК Тренер на Годината..