слободен пари за онлајн коцкањето

казино 204 rue nationale лил

ЛАС ВЕГАС, јули 2017 — Научни Игри Корпорација (NASDAQ: SGMS) ("Научни Игри" или "Компанијата") денес го најави назначувањето на Шон Г слободен пари за онлајн коцкањето. Вилијамс, како Главен Човечки Ресурси Службеник ("CHRO"), известување директно до Главниот Извршен Директор Кевин Sheehan и ефективно веднаш.Вилијамс термин доаѓа како Гери Melampy, на Компанијата current CHRO, најави своето пензионирање.Во оваа улога, Вилијамс ќе биде одговорен за изготвување и извршување на Научни Игри глобални човечки ресурси ("HR") стратегија за поддршка на Компанијата на долгорочни бизнис стратегии.Неговиот специфичен фокус области ќе биде талент менаџмент, управување со промените, организациски и менаџмент на изведба, обука и развој, надомест на штета, ред планирање и култура.Научни Игри Главен Извршен Директор на Кевин Sheehan рече, "Шон носи повеќе од две децении искуство и докажан успех, возење на перформансите и резултатите во глобалните организации во технолошкиот сектор, со фокус на ЧАС, операции, корпоративна стратегија и бизнис трансформација.Нашата заедничка страст за претприемништво и организациски развој ќе ни служи и како ние го продолжи да расте нашиот бизнис, се вработи и да се развиваат на најдобар луѓето, и вози со високи перформанси култура" казино 2021 без депозит велика британија. Вилијамс се приклучува на Научни Игри по работење во голем број на високо ниво, извршен улоги.Неодамна, тој служел како ко-основач на Defi ДОО, консултантска фирма за технологија start-ups обезбедување на деловна стратегија, операции, маркетинг, инвестирање на капитал и финансиски менаџмент експертиза.Пред тоа, како главен администрација службеник за LeECO Стопанства Северна Америка, Вилијамс led човечки ресурси, информатичка технологија, и недвижен имот, одгледување на компанијата од 75 вработени на повеќе од 1,500 и лансирање на ексклузивни договори со AT&T, Best Buy, Walmart и Амазон.Порано, како Главен Администрација Службеник со Samsung Electronics Америка, Вилијамс led бизнис операции за 38 милијарди долари електроника и телекомуникации бизнис, возење комплетна ревитализација на HR функцијата, за да се воспостави нова култура на соработка и перформанси.И за време на неговата 12-годишна кариера со Хјулит Пакард, Вилијамс се одржа улоги на зголемување на одговорноста, крај на неговиот мандат како Главен Операции и Луѓе Службеник за претпријатието услуги.Тој предводел глобалниот тим за $28 милијарди долари, 160,000-вработен ТОА услуга бизнис, спроведување на светот труд модел кој тројно маргини и нова променлива надомест програма која ги поттикна растот.Вилијамс има Диплома за Наука диплома по Бизнис Администрација од Универзитетот на Хјустон, а заврши извршен лидерство програми на Универзитетот Стенфорд во Пало Алто, Калифорнија и Babson College во Wellesley, Масачусетс казино 201 rue жан jaures брест. © 2017 Научни Игри Corporation.Сите Права Се Задржани.За Научни Игри Научна Игри Корпорација (NASDAQ:SGMS) е водечки развивач на технологија базирана на производи и услуги и поврзаните содржини за светот игри, лотарија и интерактивни пазари.На Компанијата портфолио вклучува гејмерски машини, игра содржина и системи; табела игри производи и shufflers; размена на инстант и нерешено-базирани игри лотарија; сервер-базиран лотарија и гејминг системи; спортски обложувања технологија; лојалност и награди програми; и интерактивни содржини и услуги.За повеќе информации, ве молиме посетете ScientificGames.com.КОМПАНИЈАТА КОНТАКТИ: Односи со Инвеститорите: Научни Игри: Бил Pfund +1 702-532-7663 Заменик на Претседателот, Односи со Инвеститорите [email protected] Односи со Медиумите: Научни Игри: Сузан Cartwright +702-532-7981 Заменик на Претседателот, Корпоративни Комуникации [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино 204 rue nationale лил.