казино перт отворено велики петок

како да танцува салса казино чекор-по-чекор

Луизијана е казина освои помалку пари во јуни од претходниот месец, со пониски нето победи изнесува пријавени во сите делови на подигнете во облик на држава.Во јуни, државата е казина освои $221.6 милиони денари, или 2.9% помалку отколку што Може да се победа на вкупно $228.2 милиони евра, според Застапник весник во Батон Руж.Луизијана е дом на 13 riverboat казина, една земја-врз основа казино во Њу Орлеанс, и четири racinos.Главната коцкање хабовите Њу Орлеанс, Батон Руж, и Lake Charles во Југоисточна Луизијана, и Shreveport-Bossier Градот област во северозападниот агол.Некои од steepest се намалува дојдоа во Њу Орлеанс област.Земјата-врз основа на Harrah ' s хотел-казино во центарот на градот во близина на Реката Мисисипи отиде од $26.8 милиони денари во нето победи во Мај $24.6 милиони во јуни.Што претставува пад во месец до месец добивки од 8.1 отсто.Богатство Градите Казино во Kenner, исто така, видов еден 8.1 отсто пад на добивката, од $9.2 million to $8.4 милиони евра.На riverboat казино е северозападно од центарот на Њу Орлеанс на Езерото Pontchartrain.Во јуни, на јужниот дел од државата се чувствува влијанието на Тропска Бура Claudette, која зачукуваше областа со силен ветер и обилните врнежи од дожд.Смртоносните бура направени стигна заедно Луизијана брег на 19 јуни казино перт отворено велики петок. Ураганот сезоната трае од јуни 1 преку Ноември казино petrolero poza рика telefono. Северниот дел на државата, исто така, искусни пониски казино победи изнесува во јуни.Најостро пад националната се случи во Bossier Градот, каде на Потковица riverboat казино е победа паднал од 23.5 проценти од $17.6 милиони евра во Мај $13.5 милиони во јуни.Некои казина видов зголемување во јуни игри победи во споредба со претходниот месец како да се пресмета дека шансите на покер.

L'Auberge, а riverboat казино во Лејк Чарлс, имаше најголем процент се зголеми во државата, до 18.9 проценти.Тоа отиде од $27.3 милиони во Мај $34.5 милиони во јуни.Холивуд Казино во Батон Руж, исто така, помина добро, до 4.6 проценти од $5.7 милиони $6 милиони евра, се Залагаат пријавени.Холивуд е riverboat казино на Реката Мисисипи во близина на државата Главниот зграда.Луизијана казина се предвидуваат нови приходи поток во наредните месеци кога спортско обложување е спроведен како да танцува салса казино чекор-по-чекор. Gov.Џон Бел Едвардс (D) неодамна потпиша законот да се легализира спортски обложување на мобилни уреди, како што се телефоните, и на sportsbooks внатре казина.Луѓето, исто така, ќе бидат во можност да се одржи влогови на киосци во барови и ресторани кои служат алкохол.Иако спортско обложување е правен, bettors не може да се стави пари надолу на живи спортски настани уште.Државата Игри Одбор за Контрола се уште треба да се утврди правила за регулирање на индустрија.Овој процес се очекува да трае до раните 2022, според некои државните службеници.Кога тоа ќе се случи, спортски обложувања ќе биде правен во 55 64 парохии, каде што избирачите го одобри во последните ноември изборната.Кон крајот на минатата недела, DraftKings стана првата компанија дозвола да работат секојдневно фантазија спорт обложување во Луизијана.Фантазија спорт се разликуваат од живо-игра спортски обложување во кои учесниците одберете некоја имагинарна тим на вистински играчи и ги собира своите вистински игра статистика за вкупен резултат.Дека фантазијата резултатот е исти во однос на другите учесници да се утврди паричен-награда за победникот.Игрите се оперативни во државата. како да се пресмета дека шансите на покер.