како да танцува салса казино чекор-по-чекор

кога ќе покер маси отворен во атлантик сити

Јапонски бадминтон ѕвезда е во опасност да биде започна тимот за Рио олимписките Игри откако тој призна за коцкање во казино, локалните медиуми објавија како да танцува салса казино чекор-по-чекор. Kento Momota зеде дома земјата е првиот медал на светското првенство во бадминтон уште во август, кога тој го освои бронза во Џакарта.Но на 21-годишниот спортист и неговиот teammate, Kenichi Tago, би можеле да бидат забранети од кој се натпреварува во претстојната летна Олимпијада, ако тие се прогласени за виновни за коцкање трошоци.Претставници од пар тим, NTT Исток Јапонија, изјави локалните медиуми дека двете се потврдија да се ставаат облози на подземни казино дека властите разби во април и Мај минатата година.Сместена во Токио е Kinshicho област, воспоставувањето—каде baccarat беше пуштена—беше затворен, а шест лица, вклучувајќи го и казино е оператор, беа уапсени на сомневање за отворање на казино за клиентите да се коцка, на Никеи Азија Преглед на пријавени.Членовите-само подземни казино, наводно направени околу 100 милиони јени (US$915,000) во три месеци, дека тоа е во функција.Властите веруваат дека парите е "извор на финансирање" за локален криминал синдикатот.Полициски извор кажа Никеи: "(пар) може да биде обвинет за коцкање ако тие се фатени обложување на безбедносни камери или признаат обложување (до полицијата." Nippon Бадминтон Асоцијација Генералниот Секретар Kinji Zeniya рече поради инцидентот, здружението ќе биде "не можам да го номинира" Momota за Рио олимписките Игри конкуренција како да се пресмета дека шансите на покер.

Momota се очекува да победи на синглови медал во Рио де Жанеиро Олимпијада ова доаѓа август кога ќе покер соби се отвори во висконсин. Tago претрпе првиот круг излез во Лондон за Олимпијадата во 2012 година кога ќе покер маси отворен во атлантик сити.
На 26-годишниот бадминтон plater има освоено националниот наслов шест години по ред преку 2013 година, според Јапонија Вести.Коцкање, освен за коњски трки и "keirin" велосипед трки, се уште се смета за нелегална во Јапонија, и оние кои се прогласени за виновни за коцкање трошоци може да се соочи со затворска казна време до пет години.Вести на Momota и Tago вклученоста во подземни казино дојде додека земјата се уште е одвиткување од извештаите на обложување меѓу професионални бејзбол играчи.Неодамна, Nippon Професионални бејзбол најави дека ќе понуди ограничена суспензија за играчите или тим на персоналот кој ќе доброволно да ја признае нивната вмешаност во обложување на безбол игри.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога ќе покер соби се отвори во оклахома.