друга

секој па ang тагалог нг слот

Веста дека Фил Hellmuth е да ѕвезда во Carl ' s Jr ад е одлична вест за покер индустрија кој треба да се движи во мејнстрим ако тоа ќе продолжи да расте.Кул слик од собата на мојот Националната Телевизија Комерцијални пука за Автомобил е Jr ова утро во ЛА.Може да мислите дека ова малку твит е само уште еден нарцистички социјалните медиуми порака што се чини дека да излегуваат во јавноста надвор од сите нас, овие денови, но има доста значајно влијание врз нашето покер заедница.Печатот чини да биде преплавена со вести на намалување на покер индустрија во моментот.На Њу Џерси онлајн покер лансирањето не е докажано да биде толку возбудлива како што сите ние се надеваме тоа ќе биде, и во светот на интернет учество е долу и пуштање.Покер не е на умирање.Само погледнете во последните броеви што се испостави во сила во Светот Покер Турнеја (WPT) Seminole Хард Рок Покер Пресметка, и огромен излезе за Европската Покер Турнеја (EPT) Барселона настан на почетокот на сезоната.Но, ние не треба поинаков пристап ако ние се случува да продолжи да расте, и Phil Hellmuth и Carl ' s Jr друга. има одговор.Во една неодамнешна дискусија со Живите тоа Љубов, тоа извршен ДИРЕКТОР на Дејв Brannan, тој ми кажа за тоа колку е важно беше за покер за да започнете да бидат признати и поддржан од страна на некои од најголемите светски компании, наместо на нашиот континуиран однос со коцкање субјекти.Додека покер и коцкање одат заедно како говедско и сенф, таму е треба да бидат слатки за нашите односи при претставувањето на себе да поширокиот свет.Коцкање се уште се гледа како на осмата смртоносен грев во повеќето делови на светот и ова не помогне покер идентитет.Ние се оседла со лошо момче слика кога ние треба да се биде малку повеќе чиста и стерилна за остатокот од светот да сакаат да си играат со нас секој па ang тагалог нг казино. Hellmuth е одличен пример за тоа како да го направите тоа.Ова е човекот кој го имаше на главата надвор за да на Милвоки.со е Најдобро Светло и Милвоки.со е Најдобро Мраз, и сега има слики од него chowing долу на big fat сочни Carl ' s Jr друга. плескавица.На триумвират на Bwin.Партија Дигитална Забава, Свет Покер Турнеја (WPT) и PartyPoker, исто така, започна да се разбере оваа важна врска со се занимава погоди со истакнати спортски тимови, како што се Philadelphia 76ers, Њу Џерси Ѓаволи, и врвни Европски фудбалски клубови Bayern München, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Juventus, Марсеј и Андерлехт.Тогаш го имате последните партнерство со Чудовиште, веста дека победникот од WPT Светското Првенство ќе добијат Hublot види благодарение на спонзорски договор со познатата часовници, и конекција со Тигар Шумата Фондацијата секој па ang тагалог нг слот. PokerStars и Европската Покер Турнеја (EPT) се, исто така, на страна се занимава со погоди со Швајцарска производителот Slyde, Shamballa jewelers, и врвна за спонзорство со врвни спортски личности, и двете нови и стари, со Рафаел Nadal, Роналдо и Борис Бекер стои надвор што се соочува со кој целиот свет го признава.Викторија Coren Мичел е неодамнешната победа на EPT San Remo е уште еден одличен пример за тоа како висок профил поединец може да се привлечат повеќе внимание на покер од било внимателно артикулирани маркетинг план.Кога Coren Мичел стана прва две-време EPT Шампион на АНГЛИЈА новинарски светот имаше нејзиното име се појавува во неонски светла, речиси во сите големи новински агенции.Тоа не беше фактот дека таа имаше освоено две EPT наслови кои се возбудени од нив.Тоа беше фактот дека велика БРИТАНИЈА радиодифузер, писател и телевизиска ѕвезда го освои покер турнир.Ако сакаме да се сврти на плима.Ако сакаме да се привлечат повеќе играчи во играта.Тогаш ова е начин да го направи тоа.За да се привлечат право толпата ние треба да започне дружење со право на толпата, и полека, но сигурно, покер почнува да се сретнат многу нови пријатели.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre друга.