Rama казино rama забава центар

како да се користиме високо ролери облека во казино heist

рос приходи од Макао казино игри за третиот квартал на 2014 година падна на 7 проценти годишно-на-година на околу MOP82.86 милијарди долари (US$10.37 милијарди долари) во споредба со MOP89.19 милијарди резултати, во третиот квартал од 2013 година. Приходите падна за 8,8 проценти од претходниот квартал.ut маса-пазар приходи се зголеми од 16 проценти од година на година во три месеци до 30 септември, за да MOP27.74 милијарди долари, во споредба со MOP23.83 милијарди долари во годината порано период rama казино rama забава центар. Ова е најниската VIP микс – со широка маргина – од либерализација на игри на среќа во Макао," аналитичарите Грант Govertsen и Felicity Chiang на Унијата Игри Истражување Macau Ltd рече во една белешка, во четвртокот.

Како комбинација на високо-маргина бизнис на масовниот пазар маси и слотови продолжува да расте (15 проценти од година на година раст во овој квартал), што ние мислиме дека треба да биде во голема мера одржлив текот на наредните години, приходите се меша се насочи кон маса на пазарот треба да продолжи," велат тие како да се користи google закажување слотови. "Сепак, кога ВИП пазарот обновува, ние би очекувале микс shift за да се вратите VIP до 60 проценти плус споделување." acau е казина се гледа четири последователни месеци на пад во коцкање приходи од јуни, кој аналитичари го обвини комбинација на понудата страна фактори и побарувачката страна на оние како да се користи злато во zynga покер. IP приходи одби помеѓу 14% и 17% од година на година, во јули и август, според Карен Танг на Дојче Банка АГ.
"Во септември, junket возен намали за 25 проценти година на година, најголем пад од јануари 2009 година, и понатаму истакнување на барање проблеми," Ms Танг се вели во забелешка претходно оваа недела.vernight на среда, Лас Вегас Песоци Корп пријавиле дека на третата четвртина резултати, покажува маргина притисок во премиум маса сегмент во Макао.Обновено во 6.40 часот) како да се користиме високо ролери облека во казино heist.