Rusty слот 80 отворено bollard

казино guichard cours de bourse

Италија е онлајн коцкање пазар беше основа станот во 2014 година, и покрај додавање на нови спортски обложувања опции.Петтата годишна студија на Италија е регулирана онлајн игри на пазарот од страна на Милан Политехничкиот вели вкупно приходи во 2014 година дојде до €728m, до само на 0,4% од годината пред тоа.Владата е споделување на оваа баунти зголеми на 1% да €167m.Мобилен wagering изнесува 14% од вкупните приходи, два пати на слика од 2013 година rusty слот 80 отворено bollard. Спортско обложување се зголеми од 11% €214m благодарение на 2014 година ФИФА Светското Првенство, воведувањето на размена на вложување и на континуирана експанзија на други спортски wagering опции.Релаксација на ограничувања на во-игра wagers во последниот квартал на 2014 година е заслужен со зголемување на годината е спортски обложување на приходите од речиси €23m.Онлајн слотови се зголеми 27% €147m додека казино маса игри падна 10% €110m.Онлајн покер приходите падна за 20% €178m, трет последователни година се намалува, како парични игри падна 21% да €108m и турнир приходи беше долу 18% на само под 70милиони евра.Други verticals рангирана како што следува: бинго (€27.1 м), виртуелна обложување (€10m), horseracing (€9.9 m), вештина игри (€9.3 м) и онлајн игри на среќа (€5.5 m) На пазарот поздрави осум нови оператори во 2014 година, со Bet365 е деби сметаат дека најуспешните rusty слот 50 отворено bollard. Bet365 веќе спаѓа во редот на земјата е топ 10 оператори, кои колективно изнесува 75% од 2014 година вкупните приходи.Просечната италијански онлајн коцкар е (изненадување) машки меѓу 25 и 44 години.Бројот на активни играчи месечно падна 4.4% да 640k.Бројот на активни играчи, кои се ангажирани во само една форма на онлајн коцкање беше 57%, надолу од 68% во 2013 година.

Благодарение на малцинство на голема spenders, што просечните расходи на онлајн играч зголеми 4.1% €94 познатото казино марина del sol chillan. Но, речиси две-третини од онлајн коцкари потроши помалку од 50 еур, додека 52% maxed надвор од €25.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино guichard cours de bourse.