Redisson не сите слотови опфатени

болка warlock pve најдобри во слотот

Europoker играчи ги повика да го контактирате стечај администратор Europoker играчи во последно имате некои конкретни информации по период во кој операторот потекло во стечај предизвикани повеќе од неколку непроспиени ноќи.Поранешниот Ongame кожата официјално го затвори крајот на септември во лошо успеа затворање остави играчи uninformed на следниот чекор и не можат да пристап до нивните сметки, создавање на загриженост за сметка салда и важни помошни придобивки како бонуси, награди и лојалност rakeback.Операторот, ЕП Медиуми, неодамна комуницираат со играчи за да ги советува дека судските постапки – веројатно стечај процес – се во тек, но беше одложен за 23 октомври redisson не сите слотови опфатени.

Во меѓувреме, играчите се повикуваат да ги поднесат своите барања преку препорачана пошта на администратор идентификувани како Equitis Управување, кој ќе се претпоставува дека процесот на своите барања во процес на ликвидација.Француски играчи се дополнително ги налути од страна на претседателот на францускиот регулатор ARJEL, Чарлс Coppolani, кои expessed а сакаат да разговараат за ова прашање со играч претставници, само еднострано откажување на состанок.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година redmart сите испорака слотови целосна. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] redmart испорака слот за отворање време.