хотелот холидеј ин се изразат во близина на вртење камен казино

казино 50 слободен врти

Esplanade има во сопственост на акции на Archon од 2006 година. "Бараме дека одбор веднаш да започне преговори со нас или јавно да се посветат на продажниот процес," Kravetz напиша хотелот холидеј ин се изразат во близина на вртење камен казино.
На Бостон-врз основа на вложувања на друштвото за управување предложи$101.5 милиони откупот на Laughlin казино оператор Archon Корп Esplanade Капитал, кој вели дека тоа е вториот најголем надвор акционер во Archon, на предлог на откупот понуда минатиот месец за да Archon одбор на директори.Компанијата нуди $17.50 по акција во оценувањето на трансакцијата за сите 5.8 милиони акции на Archon, која е сопственик на Пионерската Hotel & Коцкање Сала во Laughlin; 27-акра сајт на северниот крај на Лента на која Влажни 'n' Дива вода забавен парк откако застана; и канцеларија згради во Мериленд и предградието на Бостон.Сепак, Archon Претседател Павле Lowden, чие семејство е сопственик на повеќе од 85 проценти од компанијата, рече во понеделникот дека тој има "нема намери" на продавање на бизнисот.Тој рече дека откупот предлог "не е навистина сериозен" понуда хотелот холидеј ин го изразат parx казино. Archon беше создадена во изминатата деценија, по Пол Lowden поранешниот компанија продава на Сахара и Santa Fe во северозападниот дел на Лас Вегас во одделни трансакции.400-соба, Западна-тематските Пионер е еден од Laughlin постара казина гејминг клуб.

"Тоа е само вид на некој начин да ве малтретира," Lowden рече казино 50 слободен врти. Esplanade Капитал Претседателот Шон Kravetz понеделник рече дека одбор на Archon не одговори на неговата понуда, кој е зошто тој го направи понуда на јавниот понеделник казино игри во близина на вашингтон.

Kravetz рече Archon се потценети и има слаби.Павле Lowden рече Esplanade прави слична понуда во 2008 година. Тој рече дека е јасно кон кого последниве понуда беше насочена казино игри во близина на сиракуза ny.