харли спортски казино мост испратена

хард рок кафе слот машини

DraftKings (NASDAQ:DKNG) акции доби вклучуваат динамика денес, со Морган Стенли аналитичар Томас Ален надградба на sportsbook оператор врз основа на потенцијалните spate на државно ниво и за легализација на оваа година.Широко проследено игри аналитичар подигна одделение на DraftKings на "дебелите" од "иста тежина." Тој ја зголеми својата целна цена на името на $60 од $39 харли спортски казино мост испратена. Најверојатно причина некои од околу три проценти добивка од акции се Ален коментари на вкупниот addressable пазар (TAM), витална, силно scrutinized метрички како тоа се однесува на следната генерација на гејминг компании.Последниве спортски обложувања и iGaming трендови имаат импресиониран, што води нас да се подигне нашата 2025 во комбинација TAM [вкупно addressable пазарот] 27 проценти до $15 милијарди долари", вели аналитичарот.Дека прогноза се уште е на долниот крај на претходно објавен проценки.На пример, една добро позната фонд менаџер гледа фантазија спорт, esports, и обложување спортски комбинирање за $37 милијарди евра во 2025, со НАС спортски wagering се справи со оток до $180 милијарди долари.Како што е толку често случај со коментарот на спортски обложувања акции, Ален ја нагласува потребата за државите да се разгледа нови извори на приходи по coronavirus пандемија.Дека потребата за парични се гледа како отскочна за пошироката легализација на спортски wagering.На Морган Стенли аналитичари се види на следните 12 држави потпишување исклучување на спортски обложувања оваа година: Аризона, Конектикат, Канзас, Кентаки, Луизијана, Мериленд, Масачусетс, Мисури, Охајо, Оклахома, Јужна Дакота и Тексас.Во однос, Луизијана, Мериленд, и Јужна Дакота, гласачи во тие држави веќе се одобрени спортски wagering минатиот ноември.Од тука, тоа е прашање од кога тоа оди животи.Мериленд има најмногу оптимистички време линија, со можност за обложување во живо спортски пристигна ова лето.Консензусот е дека првото правно спортски облози во Lousiana ќе биде ставен во почетокот 2022, како и креаторите на политиката не користите 2021 законодавната седница да се расправа спортски wagering даночни прашања.Аризона и Тексас може да обезбеди значителен catalysts за DraftKings акции, бидејќи оние што се брзо-растечки држави претходно биле подготвени да го прифатат спортски обложувања.Сепак, идејата е стекнување на импулсот во Lone Star Држава.Додавање на гориво на DraftKings оган денес се коментари од Ален во врска со приходите и профитабилноста.Аналитичарот проценките на организаторот, а четвртиот квартал приходи ќе дојде во 10 проценти над консензус прогноза, и дека 2022 преку 2025 промет ќе биде 25 проценти повисока од Улица проценки.Компанијата е проектиран за да објавите декември квартал приходи од $231.8 милиони евра хард рок кафе тампа покер. "Ние, исто така, се очекува DraftKings да се започне да се зборува за профитабилност во Њу Џерси, како FanDuel не, справувањето победи тезата дека индустријата никогаш нема да биде профитабилен", изјави Ален.Тоа е важно, не само затоа што Градина Државата е најголемиот спортски обложување на пазарот во земјата, но исто така, бидејќи, ако е точно, тоа покажува DraftKings може да добијат и задржат клиентите без губење на пари, дури и ако тоа е во само еден пазар засега.Целокупната очекување е дека компанијата ќе се претвори профитабилна во 2023, иако некои аналитичари велат дека тоа е можно следната година. хард рок кафе тампа на флорида казино.