хард рок кафе тампа покер турнири

она што ресторани се во greektown казино

Светот знае Kolkata за својот голем спортски следново.Со Индија е најголемата и втор во светот најголем крикет стадион—Eden Градини, и Индија е најголемиот фудбалски стадион—Солт Лејк Стадион, тоа не е чудо на слава ги надминува од спортската за ресторани и кафулиња во областа.Ајде да погледнеме во пет од најдобрите спортски кафулиња во Kolkata.Еден од најновите спортски тематскитекафулиња во Kolkata BJ е Спортски Restaurant & Lounge е совршен hangoutместо специјално за млади.Се наоѓа во Ballygunge и опремени сомодерната ложата, ова кафе може да се пофали со најголем број на спортски покриени со кафулињана својот вид.Заедно со мулти-ниво на ложата, кафе има спортска опрема самослучајно милување која нејзините покровители може да го користат.Тие вклучуваат лилјаци,кошарка, топки, и боксерски ракавици.Покрај тоа, спортски екранот какокрикет постери, познати боксери' портрети, и слика на фудбалери ипознатиот спортски личности се пополни воспоставувањето од фоајето, насоби, па дури и во приватниот области.Она што го направи ова кафе повеќе уникатен еприлог на трофеи кои на клиентите може да се користи за фото можности.Еден од најпознатите кафулиња вона површина, Фатени & паднав во несвест може да се најде само во средината на метро воKalibari Патот.Како семеен ресторан, оваа кафе има оброци кои ги задоволува одмладите луѓе да се редовни клиенти.Сепак, неговите спортски дел е она што овојосновање е познат по.Зградата е исполнет со крикет-слични работивклучувајќи постери, лилјаци, и игра резултати меѓу другите.Клиенти извештај сеhyped со grooving и нога-допирање на музика во спортската област.Неодамнешнипознати посети имаат долета местото цените бидејќи побарувачката за седишта се восите времиња високи.Меѓу нашата листа, На Dugout еповеќето посетуваат од страна на младите и возрасните, специјално колеџ студентите што е достаневообичаено за спортски бар во Kolkata.Сепак, ова кафе носи одреден шармшто го привлекува колеџ студентите и тоа е разбирливо.По сите, на местото на случувањето ево близина на познати универзитети во Kolkata и безбедност е строго за алкохоличари.Вопокрај тоа, амбиент играат огромна улога во неговата масивна младите следново.Овалнасофи опфатени со црвена кожа и круг стакло маси пополни соби.Не downplayingодлична храна избори кои ги држи нејзините покровители се закачи.Со овие придонеси,ова место е речиси секогаш се резервира и клиентите треба да се добие претходна резервацијашанса да вечераат и влогот на нивниот омилен спорт.Не е далеку од Dugout и нејзинитевистински спортски кафе ривал, Хит Wicket се наоѓа во Парк Циркус, Ballyunge.Вистинанејзиното име, ова кафе е сите крикет-тематските бар.Со својот зелено-опфатеникат, вие ќе се чувствувате имате зачекори во најпрестижните крикет натпревариво светот.Иако не е толку голема како други кафулиња на оваа листа, Хит Wicketемисии во живо спортови со огромен Телевизори и проектор екрани кои може да се види одсекој агол, во внатрешноста, па без разлика дали сте блиску или далеку екрани, можете да бидете во можност давиди вашиот омилен спорт само како казна.Она што го направи овој бар единствен е неговата хранапридонеси со интернационални кујни, вклучувајќи Кинески, италијански, па дури иЛибански храна.На врвот на нашата листа е никојосвен Offside Спортски Кафе.Ова е местото каде што навивачите одат сите надвор.Противничкиот тим дресови пополнете го окупираат спортски бар, особено со тековнатаривали и кој тимови се свири во живо.Покровители се чувствуваат дека тие се внатре востадиони себеси како кафе е речиси продолжување на Индија е масивнаарени со својот амбиент, огромен живеат екрани, и неговите посветени патрони.Во внатрешноста, ќе видите еден ѕид одслава со портрети и профили на некои од најпознатите спортски легенди несамо во Индија, но во целиот свет.Кафе, исто така, може да се пофали активности на другиод спортско обложување, вклучувајќи мини-маратон курсеви, мини-фудбал целпост, и крикет batters.Она што е повеќе примамливата се храната која се служина лилјак во облик на одмори плата хард рок кафе тампа покер турнири.

JeetWin е #1 онлајн игри оператор во Индија, нуди широк спектар на висок квалитет на игри.Без разлика дали сте играње на спорт или казино игри, ние нудиме исклучително забавна и прекрасни игри искуство. она што ресторани се во ameristar казино.