казино одморалиште во близина на santa fe nm

texas holdem poker gold coast

Јас не одам за да се добие премногу возбудени да одам 5-3 во Недела 4 но јасно, тоа е голем чекор за разлика од каде бев пред неколку недели.Јас сум само надевајќи се дека јас не само jinx си во право, таму.Тоа е време да се движи за да Недела 5 и обидете се да се задржи моментумот случува.Светиите, Pats најде пријателски границите на почетниот имав Тампа Беј Buccaneers и Синсинати Bengals претходно оваа недела, но јас сум обратен разбира, бидејќи јас зедов на Светиите и Patriots да се оди на Супер Боул на прво место.Јас би се срамат од себеси, ако јас одлучи да скокаат исклучување на мојот Супер Боул зема овој почетокот на сезоната.Светиите линија, всушност, се пресели во -10.5 од -11 претходно оваа недела, што укажува на тоа дека јавноста е уморен од губење на Њу Орлеанс.Со акција на Тампа Беј, јас ќе одам на друг начин и подигање на Светиите да личи на собереш трендовски тоа беше почетокот на оваа сезона.Јас сум малку повеќе загрижен за Patriots-Bengals игра, бидејќи линија има нишаше драматично од Нова Англија доби punked во Канзас Сити против Шефовите за во понеделник Навечер Фудбал.Таа се отвори со Pats на -3 но дека се префрли во Синсинати во -1 казино одморалиште во близина на santa fe nm. Ако Pats се уште се толку добри како јас мислам дека тие се, ова е одлична игра за Том Брејди да дадат изјава игра.Предвидување: Светиите 31, Bucs 14 Предвидување Patriots 27, Bengals 21 Движење во Meadowlands Њујорк Гиганти не трае долго време за да се добие јавна доверба назад.Тоа е она што се две права победи ќе направи за вас.Неговата игра против Атланта Соколи има свој значаен движење со јавноста обложување до ширењето на -4.5 од отворањето линија на -1.5 казино одморалиште во близина на sioux паѓа sd. Јас никогаш не сум бил фан на Соколи играње на патот, но тоа не изгледа како на јавноста си повеќе верба во Eli отколку што треба.Мислам дека Њујорк победи близок игра, ставајќи Соколи во позиција за да ги покрие.Предвидување: Гиганти 24, Соколи 21 Тексас големина пресметка во Зависност од она што вашите книги' линија е, ширењето на Хјустон Texans-Далас Каубојс игра има движи од -3.5 да -4.5 за домашниот тим, право околу каде што јас го видов тоа да се пресели во почетокот на оваа недела.Расположение е топло на Каубои овие дена по нивниот импресивен победа против Светиите оваа недела, што е причината зошто се шири е bumped се појавува во многу книги.Сакам Texans во ова место, во голема мера, бидејќи тие имаат одбранбена линија која може да содржи DeMarco Мареј и малтретира Тони Досадна.Предвидување: Texans 23, Каубојци 20 Земјата Авиони оваа недела сакам како на јавно го видел некој вредност на Авиони се тачдаун underdogs.Јас не мислам дека тие се знае кој почетна одбранбен е во Њујорк.Подеднакво важно, јас не мислам дека тие го дадовте доволно кредит на Полначи за одбрана.Јас не сум дури и загрижени за Сан Диего е без пораз шири рекорд оваа сезона.Мислам дека продолжува за најмалку уште една недела, во голема начин.Предвидување: Полначи 31, Авиони 14 Други игри да се погледне напред Во јавноста е бегање со Сиетл Seahawks, очигледно не се однесува на Сиетл се -6.5 патот фаворити против Вашингтон.Јас ќе се contrarian тука и јас сум дури и одат дотаму што за да ги собереш на Redskins влече надвор неверојатни вознемирени против одбраната на елисејските.Јас може да има само lost мојот ум.Предвидување: Redskins 28, Seahawks 24 Питсбург smarts преку давање далеку од минатата недела игра да Тампа Беј.Мислам дека Биг Бен и дека делото доаѓа од занишан со одбрана прави својот дел да се одржи на Jaguars доцна во играта.Ширењето нели се преселил многу од отворањето линија на -6.5, што укажува на тоа дека постои акција од двете страни на топката.Јас сум се возела со Питсбург како патот омилени тука.Предвидување: Steelers 30, Jaguars 20 Тешка игра за да се добие одржи на но ми се допаѓа Colts да се земе ова во ноктите biter.Некои книги се Indy како -3 омилени додека други се преселија на шират до -3.5 texas holdem poker gioco gratis. Оваа игра не е веројатно ќе одат надолу кон Џо Flacco и Андреј Среќа пука надвор и ако тоа се случи, јас сум се возела со домашниот тим да го направи последниот голема игра на игра.Предвидување: Colts 24, Гаврани 20 Недела 4: 5-3 YTD: 13-19 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre texas holdem poker gold coast.