е томбола исто како коцкање

неделен излет образец со временски слотови

Покер Централна партнери со независниот филм компанија за производство, Greencard Слики за да се создаде друг PokerGO Оригиналот: Приказни Од Филц.Шест-дел серија истражување на игри' неверојатни приказни.Лејди кои работат зад Дели во Vons ме прашува што би сакал? "Што имаш за вегетаријанци?" "Дали јадете сирење?" На тресењето на главата подоцна, и јас сум за одење надолу Падините munching на салата, брокула дека вкус како сланина.Јас се отфрли помислата како пијан морнар на море отфрла огромни сини маса која би можела да биде неговата последна лебди место.Но мислата не ќе оди подалеку.Јас се запре, и мојот прст салата со мојот вилушка, како panhandler вовлекува низ ронки, и таму, сјае како парче будала злато е дел од сланина.Јас може да се слушне на свиња, belching, farting, и мојот стомак одбива да земе повеќе, и јас ја напушти целата жал ми е хаос за гладните лилјаци.Се разбира, вие не ме разбере, нели?Данкан Skiles не. Skiles е директор работи за Greencard Слики, најновите Њујорк партнер на Покер Централна.Меѓу Skiles кредити е полицаец филм кој muppets нарекува Fuzz, бајка twisty игран филм наречен Cloverhitch, и на YouTube серија наречена Па Ти си Датира Вегетаријанци (Skiles е вегетаријанци).И тој е за да се заглавени во покер со претстојниот Приказни Од Филц.Нови шест-дел покаже premieres декември 4, кој сака на Ник Schulman, Eli Elezra, Џенифер Harman и Бил Perkins.Еве шест наслови: • Големи се Открие – погледне во историјата на дупка-cam. • Велосипед Bet – На Дан Bilzerian/Брајан Rast предизвик. • На Wake-Up Call – Грег Merson е борбата со зависности е томбола исто како коцкање. • На Mayfair Клуб – инспирацијата Rounders е извлекување коцкање. • Диви Картички – колекција на кратки приказни изјави од страна на покер играчи. • Легендата на Боби Соба – приказни од најголемите игра во светот.Проверете го овој приколка: Во соопштението ветувања за реализација на најголемата многу приказни на играта, како и отпуштање на брзо-оган прашања во ѕвездите на покер минатото и сегашноста.Џо Kakaty, Претседателот на Покер Централна, рече шоу носи покер ученост на живот, и Skiles објаснува како тој беше нестрплив да се најде свежа агли на стари приказни, ја открие помалку познатите приказни кои се карактеризираат со знаци онолку колку што настаните е пирамида шема коцкање.

Greencard Слики е инди филм компанија за производство базирано во Њујорк.Тие не се направи ракети или да се излечи болеста, но тие не се направи малку магија.Тие во моментов се мавтајќи нивните стапче во текот на PokerGO.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre неделен излет образец со временски слотови.