неделен дневник

хит казино kranjska гора korona

Работи што влегов малку повеќе интересно во она што многумина го опишуваат како пријателски релации помеѓу две Лас Вегас казино оператори.Дерек Стивенс, кој Го поседува D Лас Вегас и Златна Порта казина, се осмели ривал Tilman Fertita до 1 милион долари се обложуваат на победникот на NCAA мажите кошаркарски турнир.Стивенс објавено копија на неговата обложување се лизга од Златна Грутка на Твитер неделен дневник.
— Дерек Стивенс (@DerekJStevens) Март 19, 2017 Стивенс, кој се обложи 11,000 долари секоја од сите 32 првиот круг игри доби исклучување на карпестиот започне по, како што веќе беше надолу $109,000 по отворањето круг, според Притиснете Хералд.Но, неговата среќа полека се претвора во негова корист преку седмиот seeded Крволочни.Стивенс стави $12,500 долу на Крволочни на Fertita е Златна Грутка во Лас Вегас, со 80-да-1 шансите за освојување на националниот шампионат.Во моментот, Крволочни се прави Fertita пауза пот на челото.Стивенс' тим веќе barged во тешка 16, со Fertitta поблиску до остварување на исплата е 10 пати поголема од било неговото казино е спортски книга има некогаш направени со временски слотови. Fertita може да се сврти надолу Стивенс' облог, но се согласи да се покријат најголем влог некогаш во неговата Лас Вегас локација хит казино киелце zamkni te.
"Тоа е малку страшно, затоа што тие се само се пали дванаесет-пет, а ти си ставање до милион," Fertita рече хит казино kranjska гора korona. "Но, тоа е природата на бизнис ние сме во.Тоа е во РЕД, 'предизвика тој е добар клиент." Тој додаде: "Мичиген чини да се биде вид на мила право сега.Тоа е да ни даде еден добар пот." Fertitta поставени неговиот залог на Универзитетот на Северна Каролина да се земе дома на трофејот.Тој е врзан за второто место во Блумберг Загради за да Предизвика Март Лудило предизвик.Ако тој победи на $380,000 лото, тој ќе донира за тоа да го Хјустон Полицијата Фондацијата за поддршка на проекти на Хјустон Полициска станица и фондот посебни програми, службеник за безбедност, обука, опрема и нови технологии.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хит казино катовице praca opinie.