што се ocado испорака слотови

hathaway кингстон 3-во-1 покер масата

Даг Polk планови да се трансформира $100 bankroll во 10.000 $за една деценија откако Крис Фергусон постигна сличен подвиг во деновите кога Full Tilt добрите сенешто на заедницата наместо ограбија нив.Е модерна покер игра премногу тешко за луѓето да се бори?Повратни информации од бројни врвни играчи би сугерирал одговор во афирмативен, но потоа многу maligned Крис 'Исус' Фергусон се појави од неговите шест-годишен сон да се заработи 10-пати во 47th Годишен Светската Серија на Покер (WSOP).Тоа беше перформанс достоен на 11-ти место заврши на WSOP Играч на Годината (POY) Табла.Поранешниот Full Tilt морков slicer мора да се прашувале што сите гужва е за?Повеќето луѓе кои ја видов Фергусон седна во една од оние WSOP натпревари, најверојатно, сакал да предизвика него некои се тешки телесни штета, но јас мислам дека тој инспириран одреден Даг "WCGRider" Polk.Во неделата, на два-време WSOP хривнија победник и високо-удели, онлајн готовина игра играчот почна неговото патување за да сврти $100 во $10,000 додека тече целината на неговото дејствување на Грч.Проверете на https://t.co/Sza4N9voQp!pic.twitter.com/DwTdiptjOF — gN Даг Polk (@DougPolkPoker) 5 август, 2016 година Polk е предизвик е flashback на старите добри денови.Тогаш, Full Tilt Покер добрите вети на играчите дека тие би можеле да 'Учат, да Разговарате и да Игра" со нив.Еден од подставени лица на кои сајт, Фергусон, wowed фанови од целиот свет по вртење на целите на балон во $10,000 bankroll во рок од 18 месеци.Колку долго ќе потрае Polk?Polk побара од неговиот 17.6 к Твитер следбеници за мислење.

1,944 мислење што се ocado испорака слотови. 8% веруваат дека fortnight е доволно време; 17% веруваат дека тоа ќе се помеѓу fortnight и еден месец; 40% сметаат дека тоа ќе трае меѓу еден и два месеци, а 35% не веруваат дека тој има мачка во hells шанса што се соседи во рулет. Polk е, исто така давање на неговите социјални медиуми следбеници можност да освојат некои слободни пари со правилно погодување колку неговата bankroll ќе биде на крајот на Неделата 1. Сите што треба да направите е глава на својата Facebook страница, имаат punt и ознака еден од вашите пријатели кој сака покер во полето за коментари на соодветниот пост.Онлајн ѕвезда е еден од нови покер progeny преземање иновативен пристап за лично брендирање шапка мојата schiff herz ein казино.
Polk и Рајан Такса се сопственици на Upswing Покер, онлајн обука и стратегија сајт со една разлика hathaway кингстон 3-во-1 покер масата. Polk, исто така, има 19,801 Грч следбеници и неодамна започна нова серија наречена PolkerNews каде што тој нуди мислење на избраните вести приказни од 2+2. Значи, зошто е Polk одлучи да се земе од $10k Предизвик и по една деценија Фергусон удрил тоа? "Сакам луѓето да знаат дека дури и во тешки екосистем на денешната онлајн покер игри, вие се уште можете да се кандидира до bankroll," Polk рекол Роби Strazynski на Cardplayer начин на Живот Покер Блог.Па што мислите?Ќе Polk направи тоа?Даниел 'Jungleman' Cates праша Polk, ако тој се нудат шансите за правење на $10k? "Naw," одговорил Polk шапка мојата schiff 3 ein казино.

"Јас не одам за сите надвор од неа.Многу други работи се случува." Во тој случај, јас мислам дека ќе биде на страната на 35%.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во болдер поврзување wi.