казино во болдер делница висконсин

isle казино waterloo ајова телефонски број

Велика БРИТАНИЈА букмејкер Betfred нишаше да осум слика загуба во нејзините најнови фискалната година, и покрај значително приходи добивка.Оваа недела, приватно одржа Betfred објави своите резултати за 12 месеци што завршува на септември 24, 2017, која покажа дека приходите подобрување на 9.6% да £634.5 m, додека приходи се зголеми од 3% на г 83.3 м.Вкупно игри на промет низ Betfred е мало, онлајн и Tote поделби беше до 17.5% да £12.7 б.Приходите подобрување дојде во голема мера преку компанијата октомври 2016 година прилог на 322 Ladbrokes Корални обложување продавници, својата Totepoool бизнис потпишување на commingling се справи со Хонг Конг Jockey Клуб, како и неодреден пораст во својата онлајн база на клиенти казино во болдер делница висконсин. Regulus Партнери аналитичари проценуваат дека Betfred онлајн приходите подобрување на 3% од година на година да £90m, додека Tote подобрен 12% за да £329m, иако некои од кои вториот бројка се дели со Betfred е Б2Б партнери.И покрај сите позитивен моментум, Betfred закажал оперативни губење на г 13.4 m по снимањето на профит од £32.4 м претходната година.Компанијата се обвинува падот на добра волја поради оштетување на своите дигитални средства, зголемувањето на трошоците и повисоки игри давачки.Очекувано, вообичаените анти-коцкање осомничените во велика БРИТАНИЈА медиуми се игра до фактот дека Betfred основач Фред Направи избра да се земе £10.2 м годишна дивиденда, исто како и минатата година.Овие медиуми видови acidly имајте на ум дека Betfred најави минатиот месец дека тоа може да биде принуден да затвори до 900 обложување продавници и да се постават надвор до 4,500 персоналот ако владата го следи преку со својот план за намалување на максималниот удел на фиксна-шансите обложување терминали (FOBTs) од £100 за само £2 казино во bowling green кентаки. Минатата недела владата објави дека FOBT удел намали нема да се случи до 2020 година казино во болдер град nv. Regulus истакна дека 83% од Betfred заработувачка беа собран во мало ниво – каде споменатите FOBTs живеат – што го става на компанијата "во особено тешка позиција" со оглед на актуелниот став.Како резултат на тоа, Regulus предложи Betfred е "основна дејност е веројатно да се бара структурни промени." Минатиот септември, Фред Направи изјави дека неговата компанија "асоцијација со трки е скршен" по неколку години на дисхармонија помеѓу обложување и трки индустрии.Минатиот месец, Betfred најави се справи со Alizeti Капитал како прва фаза на својот план да divest својата Tote стопанства.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre isle казино waterloo ајова телефонски број.