Isle казино waterloo ајова ресторани

stuur op слот auto start niet

Топол прием за Reggie Џонс-Sawyer е AB167 повторно воведување на Assemblyman Reggie Џонс-Sawyer е AB167 Интернет за Заштита на Потрошувачите Акт на 2015 бараат да се регулира и лиценца за онлајн покер во Калифорнија (види го претходниот InfoPowa извештај) е за поздравување од страна на коалицијата на Pokerstars и племенски и картичка соба групи во Златното Држава.Сојузот се состои од Pokerstars и Full Tilt, заедно со Сан Мануел и Morongo племиња, и на Трговија, Хавајски Градини и Велосипед cardrooms isle казино waterloo ајова ресторани.
AB167 најде корист поради тоа што не се појави да се инсистира на контроверзниот и ексклузивни "лошиот актер" клаузула, и вклучува можности за држава е коњ тркачки индустрија.Како таков, тој "...ќе се движи дискусија на онлајн покер напред во позитивна насока," сојузот мислење во соопштението, кои, исто така, рече: "Ние ги поздравиме Собрание Член Џонс-Sawyer за неговата внимателен пристап кон iPoker законодавство во Калифорнија кој ги зема предвид многу години на влез од засегнатите страни на сите страни." Коалицијата има претходно била критична од друга бил воведен во Калифорнија од страна на Assemblyman Мајк Gatto, во која беа вклучени на навредливите клаузули, denouncing неговиот AB9 бил as "...rehash на претходно неуспешни предлози." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година есетра езеро перде слот големина. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] стилот на покер крстозбор поим.