Kitchenaid уметничките medallion сребро 2 слот toaster

коцкање со вашиот живот цитати

Бахамите може наскоро да стане следниот мала островска нација да ја легализира онлајн коцкање.Ако е така, тоа би било кулминација на еден долг процес за сметка на која првпат беше предложена од минатиот Мај, и кој сега би можел да биде испратен на Bahamian Куќа на Собранието штом следната недела.Но, законот не е без контроверзии, особено повеќе што, всушност, ќе имаат пристап до веб-сајтови ќе ја легализира.Во својата сегашна форма, нов закон ќе се овозможи само земја-врз основа на казина во државата да понуди онлајн коцкање; не за разлика од тоа како системот е поставена во НАС регулирани држави, интересно.За разлика од Американскиот начин, сепак, ќе биде дека онлајн коцкање сајтови во Бахамите само ќе бидат во можност да им понуди на своите игри на туристите кои биле во посета на земјата од земји каде тие се, исто така, ќе биде законски дозволено да се игра онлајн; двојно-whammy на конфузија без разлика како ќе го видите тоа.Дека е фатен на огромен гнев на некои Bahamian политичарите, вклучувајќи ги ПРАТЕНИЦИТЕ Лесли Millar kitchenaid уметничките medallion сребро 2 слот toaster. "Тоа ќе биде многу парничната и јас ќе зборувам од тешко, ако Bahamians се обесправени во корист на странци," Millar рече.Законот беше дизајнирана со цел да се направи законот, како и рестриктивни што е можно, рече Министерот на Државата за Правни Работи Дамјан Гомез кога законот беше прв започна.Тоа доведе до борба, како не одредби поврзани со регулаторните и даночни прашања.Поранешниот Игри Одбор Претседател, проф коцкање жена блуз фреди риби и лутер кинг. д-Р Андре Rollins, дури беше отстранет од својата позиција минатиот месец, по можност, бидејќи тој изрази противење на сметка.Ограничувања на кои ќе биде дозволено да играат на сајтови може да се базира на слични политики се најде во некои земјиште базирани на јурисдикции, особено во Азија.Во земји како Јужна Кореја, повеќето или сите казина само дозволува странци да се коцка во тули и малтер казина, на тој начин овозможувајќи им на владите да уживате барем некои од финансиска корист на хостинг казина додека сеуште чувство како, иако тие не носат социјална болести на нивните земји, кои обично имаат конзервативни ставови за коцкање.Ова исто така е случај и во Бахамите, каде што народот е казина се само отворена за посетители од странска нации.Но еден таков потег ќе биде една необична еден да се однесува на светот на онлајн коцкање, особено со додадена одредба дека оние туристи мора да доаѓаат од области кои се овозможи онлајн коцкање.Дискриминаторска политика како ова значително ќе го ограничи износот на приходите такви страници може да се надева да се генерираат.Се чини дека е тешко да се замисли дека најголем дел од туристите кои го посетуваат Бахамите ќе се бара да го трошат своето време на нивните компјутери или таблети играње блек џек или покер.Оние кои веќе се планира да се коцка имаат живеат казина како ноќен живот опции, додека не-коцкари имаат многу други туристички опции.Ова може да биде причината зошто на мерки со цел да се задржи локалното население, така и надвор од интернет сајтови, заедно со тековната политика што ги држи Bahamians надвор од тули и малтер казина, биле меѓу најспорните во битка за иднината на нацијата индустријата за игри.Неколку Пратеници изразија загриженост во текот на секоја таква политика која ги дискриминира Bahamians, и тоа беше дел од сметката што Rollins противи на пред да биде отстранет од неговиот пост.Во моментот, онлајн коцкање е целосно нелиценциран во Бахамите.Сепак, властите ретко, ако воопшто, се спроведуваат овие закони, политика, што резултираше со пораст на "веб продавници," кои се слични на Интернет кафулиња во САД, кои се често користени од страна на локалното население за пристап до онлајн коцкање сајтови. коцкање без пари во исламот.