кабаре du казино де монтреал

kollu makine oyunlar казино

Кога ветеран казино затвора надолу, за на купувачи и продавачи, тоа е само бизнис.Но, за казино на вработените, тоа е губење на работа,, а понекогаш, живот-долга кариера.Таков е случајот за Атлантскиот Клуб – отворен за последните 33 години во Атлантик Сити, и првично развиен од страна на иконите казино магнат Стив Wynn – кои ќе бидат затворање за добро дојде јануари 13, 2014 година, по Судија Глорија Изгореници' наредба на судот.Како таа го направи тоа, преполната судница рефлектира казино е голема работна сила, кои се полни секој седиште; многу се вработени таму речиси уште од своето основање.Земете шанкер Џо Blatcher, кој вели дека тој е сведоци не само на косата на својата работа, но она што тој го гледа како кривично односите меѓу градот е моќ играчи.
"Тоа е прашање на целиот град сакаат да се елиминираат неколку својства, така што остатокот може да се уште постојат," Blatcher decried кабаре du казино де монтреал. "Се чини дека многу сомнителни дека две казина може да се здружи за да ги симнат уште еден.Тоа е како чистење надвор стадо да се преживее." Тие велат дека тоа е вистина во природата, па зошто да не меѓу wildebeests на коцкање, како и?Додека Судијата Изгореници, истакна немаше конкретни докази за било дослух или измама во текот на стечај судско рочиште за Атлантскиот Клуб на крајот на минатата недела, тоа е тешко да се пропушти реалноста дека набавувачот Цезар Забава веќе поседува четири казина во Атлантик Сити, snatched тоа за оган продажната цена, и веројатно ќе имаат корист малку по тоа што имаат еден помалку казино да се натпреварува против во градот.Потоа повторно, други својства во Atantic Градот веројатно нема да се плаче над губење на еден од нивните сопствени, или.Без оглед, на Атлантскиот Клуб вработен база во присуство не беше убеден во тоа.

"Најлошото нешто е што тие си го прават тоа само за да се запре конкуренција", рече Фран Critch низ солзи; Critch е храна сервер на имот за 29 години, и сега стравови таа ќе треба да се стави нејзиниот дом за продажба, ако таа не може да најде друга работа, брзо.Таа не ги држи надвор многу надеж за тоа да се случи, или kombinace v texas holdem pokeru. "Кој ќе вработи 59-годишниот серверот?" Critch се прашував гласно.За оние кои се соочува нема работни места во само малку повеќе од две недели, изгледите се страшно; судијата одобрени договор со кој ги дава на секој од некои 1,600 работници во казино само $1,500 во severance плати.И додека нивните пензиски планови нема да се стопи, тие исто така ќе добиваат дополнителни придонеси за нив; еден вознемирувачки реалност за оние приближува пензионирање, без сомнение.Како и за остатокот на играта план, Tropicana Забава има договорено да вилушка над $8.4 милиони за сите на имотот слотови и игри маси, додека Цезар се плаќа $15 милиони евра – најниска цена некогаш платена за Атлантик Сити казино – да поседувате 800-соба хотел себе (иако компанијата не планира да го задржи тоа се случува), и казино портпарол рече дека намерата е да се divvy до повеќето од останатите опрема кај Цезар' четири Атлантик Сити својства.На продажба ќе донесе Атлантик Сити е болниот, казино на пазарот надолу до 11 својства.Њу Џерси е Поделба на Игри за Спроведување на Режисерот Дејвид Roebuck вели дека ова е само реалност каде beachside туристички град е во овие денови kollu makina oyunlar казино. "Ние сме свесни ова е тешко време за вработените на Атлантскиот Клуб и сите оние кои се дел од историјата на нивното работење," Roebuck рече kollu makine oyunlar казино. "[Но] конкуренцијата е ништо ново за Њу Џерси и тоа ќе биде не се разликува во 2014 година." онлајн казино deutschland wohnsitz schleswig holstein.