Harrah ' s заливот брег казино домаќин

покер шансите на удирање на flop

Во ТОА, производот и грчки операции игри гигант OPAP SA најави назначувањето на копчето за управување со извршни директори, од кои две град од Ladbrokes.Компанијата е Одбор на Директори по име Мишел Fusella како главен технологија директор, Иан Catchick како главен производ службеник и Vaios Karantinos како главен оперативен директор – игри сали, сите ефективни септември 1, 2016 година harrah ' s заливот брег казино домаќин.

Fusella е најновиот закажување пред ова беше Директор за Sportium Apuestas Deportivas S harrah ' s заливот брег покер соба. A., Ladbrokes' заеднички шпански потфат со Cirsa, кој беше проследен и со неговата улога како шеф на Меѓународниот ТОА за Ladbrokes и главен службеник за технологија TSPEX. Catchick е искусни exec кој служел неодамна како Меѓународно дигитално директор за Ladbrokes, пред кој тој е нова територија започне директор & привремената дигитални директор (Белгија), дигитални директор Шпанија и Меѓународни директор ladbrokes.com.Тој, исто така, потрошено време на Гала Корални во различни високи позиции harrah ' s hoosier парк казино андерсон индијана. Karantinos служеше во OPAP од 2014 година, како продажен директор.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019.
Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. покер шансите на удирање на flop.