влез за да се маскира казино heist бубачка

ultimate texas holdem strategy tips

Канада Британска Колумбија Лотарија Корпорација (BCLC) има исплатени речиси $1.1 m на клиенти по откривањето на софтвер проблем на својата онлајн игри на сајт PlayNow.com.Во соопштението издаден минатата недела, BCLC рече преглед имаше откри погрешна конфигурација поставување на нејзините помошник на Шансите слотови наслов кој не успеа да предупредува играчите на прогресивна џекпот победа.На проблем погодени вкупно на девет играчи кои треба да се додели различна джакпот во вкупна вредност од $1,088,120 помеѓу 16 јули 2014 година и 10 јуни 2015 година. BCLC рече дека тоа се отстранат навредливите термини наслов од својот сајт на јуни 10, по која го спроведе преглед на изминатите 11 месеци " активност влез за да се маскира казино heist бубачка. BCLC вели дека играта е пронајден да се квалификуваат само оние играчи кои се обложуваат еден долар или повеќе по спин, кога играта беше требало да се имаат без минимум влог барање влезните врати со mail слотови. BCLC тврди дека го пронашле никакви проблеми со играта е случаен број генератор.АЛБЕРТА УШТЕ НА ОГРАДАТА во Меѓувреме, преку граница, во провинцијата Алберта, новиот НДП владата допрва треба да одлучи дали тоа ќе го следат преку со претходната администрација планира да лансира сопствена онлајн коцкање мрежа подоцна оваа година.На НДП беа изненадување победниците во Мај е на изборите, а завршува на Tories' 44-година работи како покраината владејачката партија.Претходно овој месец, НДП Министер за Финансии Џо Ceci и рекол на Калгари Хералд дека тој би сепак да се формира мислење, бидејќи тој hadn ' t разгледани од претходната влада, консултации со потенцијалните технологија на услуги.Министер за здравство на Сара Хофман беше подеднакво noncommittal, велејќи само дека моменталниот недостаток на владини надзор на онлајн коцкање направи тоа "тешко е да се процени тешкотии што ги предизвикува некои корисници." КВЕБЕК Е IP-БЛОКИРАЊЕ ПЛАНОВИ ТРЕСНА КАКО НЕЛЕГАЛНИ, себичните Многу подалеку на исток, Квебек е во план да се наметне IP-блокирање на сајтови кои не се контролирани од или се лиценцирани од страна на покраината се под понатамошни критики.Крајот на минатиот месец, онлајн правата на мониторите Мајкл Geist кажано Vice.com дека Квебек влада била "прилично транспарентни за фактот дека таа сака блокирање, со цел да се комерцијално корист на своите лиценцирани алтернативни [Loto-Квебек е Espacejeux коцкање сајт]." Крајот на минатиот месец, Geist напиша широко дистрибуирани op-ed тврдејќи дека провинција беше пречекорување на своите законски граници со тоа што се обидуваат да тврдат надлежност над телекомуникации регулатива, која е сојузната влада е одговорност.Но, провинцијата се појавува да се очекува ваквите грижи страна на кадрирање тоа е блокирање план не како прашање на телекомуникациите, туку како проблем за јавното здравје, јас.e.поддршка Loto-Квебек напорите да се ублажи компулсивно коцкање прашања.Провинциски Министер за Финансии Карлос Leitao изјави дека постојат "нешта што може да се стори на наша страна, бидејќи ние може да се справи со овие прашања од перспектива на јавното здравство, кој е во наша надлежност." Во реалноста, вистински здравствен проблем тука е Loto-Квебек е крајна линија.Квебек проценува дека неговата provincially-run онлајн игри на сајт може да заработи дополнителни $13.5 метри во својата прва година на IP-блокирање, се издига до $27m годишно после тоа ultimate texas holdem strategy guide. Loto-Квебек може да не бидете толку очајни за да одат надолу, овој пат беа тоа не и за фактот дека компанијата е лошо mismanaged во последниве години.Во октомври 2014 година, корпорација најави дека беше отпис $98.3 m обврзник средства од успеа инвестиции во француски казино оператор JOA Groupe.Неодамна, во Списанието de Монтреал откри дека Loto-Квебек, го губат дополнителни $92m од неуспешниот инвестиции во тули и малтер казино партнерство во Pointe-о-Слик.Од Казино де Charlevoix беше изграден пред 15 години, Loto-Квебек има инвестирано $127.7 m во партнерство додека прима само $9.7 m приходи ultimate texas holdem strategy tips.
Loto-Квебек неодамна прогласи имотот книговодствената вредност да биде само $26m, што резултира со нето загуба на датумот на $92m.Клод Charbonneau, Сметководител и Овластен Финансиски Измами Истражувач кој претставува Лигата на Квебек е обврзник набљудувачка група, се карактеризира Loto-Квебек е инвестиција историјата како "опасна авантура." Клер Joly, Лигата е директорот, изјави дека бил "сериозен проблем на финансиската транспарентност во Loto-Квебек." Точка преземат, но што се однесува до IP-блокирање план, ние се согласуваме со Geist е тврдењето дека Loto-Квебек е да бидат целосно транспарентни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ultimate texas holdem strategy trips bet.