погледнете одново canasta покер крстозбор

geant казино pessac ordinateur преносни

Во Обединетото Кралство и Коцкање Комисија регулаторот најави дека ќе преземат дополнителни мерки против девет лица од Цезар Забава велика БРИТАНИЈА Ограничена откако минатата година fining казино оператор рекорд-поставување £13 милиони ($18.1 милиони денари).На мониторите се користи официјалното соопштение на детали што на Лондон-со седиште фирма, која е локалната подружница на Американската казино гигант Цезар Забава Incorporated, бил погоден со тврд парична казна во Мај, откако беше adjudged да има повредени голем број на правила за перење пари, општествена одговорност и корисничката интеракција протоколи.Власта исто така објасни дека овие недостатоци, особено загрижен висока вредност ВИП играчи и имаше резултираше во трио на високи менаџери се нареди да му се предаде на своите лични управување со лиценците погледнете одново canasta покер крстозбор.

Unenviable наоди: за Време на речиси три-годишен период од јануари 2016 година регулаторот се изјасниле дека Цезар Забава велика БРИТАНИЈА Ограничена имаше chalked up 'каталог на општествената одговорност, перење пари и корисничката интеракција неуспеси' вклучувајќи дозволувајќи им на играчот, кои претходно беа исклучени самите да се изгуби околу £240,000 ($335,000) во текот на само 13 месеци.Телото изјави дека овие недостатоци, исто така, се стрча да втор клиент кој беше дозволено да се откажат од £18,000 (25,000) во само една година и покрај кажува на вработените дека сите нејзини заштеди биле потрошени и дека таа е сега 'позајмување пари од семејството и користење на overdraft установа до фондот за коцкање активности.' Дополнителни чекори: Цезар Забава велика БРИТАНИЈА Ограничена е одговорен за единаесет земјиште базирани на казина се шири низ Велика Британија, вклучувајќи го Playboy Club во Лондон, Manchester235 и Alea Казино во Нотингем места и беше покрај тоа, наредил да се направи серија на подобрувања вклучувајќи и назначување на независно тело задолжени со надзор на усогласеноста движи напред.На Коцкање Комисијата го поддржа ова од страна на барање на операторот да се замени со бројот на вишиот персонал вклучувајќи ги и нејзините управниот директор и изнајмување на поединецот кој ќе работи за да се осигура компанијата strived за постигнување на највисоко ниво на коцкање безбедност.Најновите предвид: Сепак, Коцкање Комисија има сега се врати да го изговара тоа подоцна издаде лична управување со лиценца предупредувања до седум неименуван вработени на Цезар Забава велика БРИТАНИЈА Ограничена додека советување уште две за да се подобри нивното однесување.На мониторите изјави дека 18 дополнителни вработени на организаторот имаше, исто така, доби 'советува да се спроведе писма' што не биле поврзани со неодамнешните прекршоци со друг неидентификувани поединец има предал својата лиценца тоа се должи на не-плаќање на такси geant казино pessac салон де jardin. Delinquent дуо: регулаторот заокружена со прогласување на тоа дека на работникот на Цезар Забава велика БРИТАНИЈА Ограничена неодамна имаше нивните лични управување со лиценца поништи по добивање во altercation со гости на нивното место на работа, додека друг имаше доброволно ги предале своите сертификација додека е под истрага како дел од минатата година е се вежба, но пред било каков заклучок или казни бил предаден. geant казино pessac станица суштината.