онлајн казино слободен врти за регистрација

онлајн коцкање како да се победи

Велика БРИТАНИЈА-листата онлајн bookmakers Вилијам Хил се повлекува од Португалија и Естонија следниве "неодамнешни регулаторната случувања." Хилс' филијали примените пораки во средата покажува дека компанијата ќе "продолжи да го прифати бизнис од клиентите во Естонија и Португалија" со почеток недела, 28 јуни онлајн казино слободен врти за регистрација. По тој датум, играчите ќе бидат во можност да ја повлече својата сметка средства, но "никој од Вилијам Хил производи ќе бидат достапни" во оние земји.Ридовите што е наведено од нејзините филијали да се отстранат сите маркетинг материјали кои се однесуваат на естонските и португалски bettors.Хилс рече дека тоа е "должен" да го преземе овој чекор ", за првпат се", но рече дека е "убеден дека ќе имаме можност да работат заедно во иднина." ПОРТУГАЛИЈА укажува на НОВА ОНЛАЈН РЕЖИМ временска рамка Хилс' повлекување од Португалија доаѓа само како што земјата се подготвува да ги спроведува своите нови онлајн коцкање режим, кој влегува во сила во понеделникот (29).Следниот ден, на Turismo де Португалија веб-сајт ќе објави играта технички барања систем, правила на играта и слично.10-ден јавен коментар период ќе следат.Јули 8 ќе донесе објавувањето на конечната документација и заинтересирани оператори може да започне поднесување на нивните игри за сертификација за две до три недели later онлајн казино слободен врти бонус. By септември, Turismo де Португалија ќе ги стави на располагање на формулари за операторите заинтересирани за учество во земјата на регулиран пазар.Четири видови на лиценци се достапни: казино игри, фиксна-шансите спортско обложување, фиксна-коефициенти и pari-mutuel коњ обложување, и бинго.Не постои ограничување на бројот на лиценци кои ќе биде доделена и оператори можат да аплицираат за повеќе од една лиценца.Сепак, Португалија даночните планови, најверојатно, ќе ја задржи апликации од меѓународните оператори на минимум.Казината и покер приходи ќе се оданочуваат помеѓу 15% и 30% во зависност од операторот е годишен приход, додека фиксна-шансите спортско обложување се оданочува 8% на прометот на првиот €30m во wagers, се издига до 16% ако промет надминува дека сума.На PricewaterhouseCoopers студија се проценува дека намалувањето на данокот ќе план би можеле да го убеди 80% од Португалија е ново имателите на одобренија и дозволи да излезете на пазарот во својата прва година.И покрај тоа што сериозни прогноза, Португалија не планираат да го следи водството на толку многу други Европски регулирани пазари преку објавување црната листа на неовластени оператори.Наместо тоа, Португалија ќе објави листа на оператори држи португалски лиценци.Без сомнение Португалија има преземено белешка од други земји' бедна неуспехот да се задржи чекор со бесконечен број на огледало сајтови меѓународно лиценцирани оператори имаат распоредени за да се заобиколат овие ineffectual protectionist импулси.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн казино слободен врти кодови.