е ladbrokes онлајн рулет фиксна

кеш крик казино одморалиште за вработување

Ирски обложување оператор Paddy Power призна дека тоа беше жртва на сајбер-напад во кој дигитални крадци направиле исклучување со лични податоци на речиси 650k клиенти.На пробиени податоци се случи пред четири години, но, сепак, првото споменување Paddy играчи слушнале за инцидентот дојде преку изјава Paddy издадени во четвртокот е ladbrokes онлајн рулет фиксна.

Paddy инсистираше на тоа дека "не финансиски информации на клиентите или лозинки" беше посетена во текот на прекршување и дека "целосна истрага" не успеа да произведе никакви докази дека клиент сметки биле "негативно влијание." На прекршување влијае само на оние играчи кои што се одржа сметки со Paddy во 2010 година, па секој кој отвори Paddy сметка во подоцнежните години е надвор од кука.Хакери наводно добиле пристап до клиентите имиња, кориснички имиња, адреси (физички и-мејл), телефонски броеви, датуми на раѓање и безбедност прашува прашања и одговори.Повеќето (461k) на погодени клиенти беа во велика БРИТАНИЈА, со друг 121k во Ирска и 67k меѓународни сметки.Клиенти се препорачува да се разгледаат нивните податоци со други сајтови, особено ако тие се користат слични безбедносни известувања е дама среќа казино. Paddy биле свесни за повреда се врати во 2010 година, но избра да не информира punters по "детална истрага", констатира дека не клиентите финансиски податоци биле "се стави во ризик." Во Мај оваа година, Paddy научив дека човекот во Канада имаше поседување на историски клиент база на податоци затворен. On јули 7, со помош на Онтарио Провинциски Полицијата, Paddy добиени на поединецот и ТОА средства, избришани соодветните датотеки и скенирана лична банка евиденција за проверка на доказите за shenanigans кеш крик казино одморалиште за вработување. Paddy онлајн генерален директор Петар О'Donovan рече компанијата зеде своите податоци чувари одговорности "многу сериозно" и беше "многу сигурни во цврстината на Paddy тековните безбедносни системи и процеси.Додека brouhaha заработил Paddy многу негативни притиснете, инвеститорите не чини сето тоа му пречи како цена на акција објавено скромна добивка во четвртокот за тргување.НЕМА ДА МОЌ во Меѓувреме, Paddy името појавија претходно оваа недела во малку бизарен извештај од Numis аналитичари, кои го предложи Paddy треба да се спои со велика БРИТАНИЈА bookies Вилијам Хил.Бракот се чини чудно, со оглед на тоа дека компаниите се ангажирани во јавна одмазда претходно оваа година, преку издавање на curbing бројот на нови обложување продавници на велика БРИТАНИЈА висока улиците кеш крик casino resort настани. Paddy е мало шеф Енди McCue отиде толку далеку како да се карактеризираат Хилс " поддршка на curbs како "анти-конкурентни одвраќање" дизајниран да фрустрираат Paddy желбата да се зголеми нејзината велика БРИТАНИЈА мало стапало, која во моментов е една десетина големината на Ридови' малопродажни операции.Демне наметнување на велика БРИТАНИЈА е 15% точка на данок на потрошувачка се очекува да се произведуваат екстра притисок на индустријата laggards да се консолидираат, но тоа е тешко да се види зошто овие две фирми треба да се чувствуваат никаква поголема потреба да се брза да олтарот.Додека Numis тврди дека две фирми ќе се надополнуваат едни со други и, спојување предлог се чини дека повеќе инспириран од фактот дека некои wag одлучи комбинирани ентитети може име самите Ќе Енергија.Ох, како larf.. кеш крик casino resort вработување верификација. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога ќе се направи нов tesco испорака слотови да бидат објавени.