атлантис casino resort надоместок вклучува

залив среќа казино и да се впуштат

ЛОНДОН (28 февруари) – САД онлајн игри на пазарот се уште е во повој, и со динамика на градење околу државно ниво регулатива во земјата, еден бран на нови идеи фокусира на конвергенција помеѓу социјалните и вистински пари игри различити надвор од Силиконската Долина.За да се обезбеди платформа за овие идеи да бидат презентирани на пошироката индустријата за игри и за инвестиции заедница, 13 Глобалната iGaming Самитот & Expo (GiGse) е задоволство да го објави на 2-ри GiGse LaunchPad, а start-up конкуренција кои ќе се види до пет start-ups pitching своите идеи панел на судии и за целата 700-плус публика атлантис casino resort надоместок вклучува. Start-ups-от ќе биде quizzed и drilled од страна на реномирани инвеститори како што се Џош Хана на Матрица Партнери, Стивен Schlenker на DN на Капитал и Бен Sternberg на Raine Група.Но, тоа ќе биде до комбинирана GiGse и ScS публика да ги одбере победник во интерактивна гласање.Бен Sternberg, LaunchPad судија, рече за неговата вмешаност во LaunchPad: 'Raine е длабоко ангажирани во социјалната казино индустријата, имајќи продадени Двојно Надолу Интерактивни и Биволи Studios минатата година.Во GiGse, јас сум со нетрпение очекувам да средба на иновативни start-up прозорци кои се менува индустрија'.Доставените трудови се прифатени до Март 22, и сите gaming start-up прозорци кои се обидуваат да ги тргнат своите нозе од земјата и да имаат единствена, релевантни тврдење дека ги разликува себе и од сè друго достапни на пазарот се поканети да аплицираат.Социјални игри, мобилни, игри технологија, крос-канал интеграција и лојалноста на клиентите придонеси се меѓу трендовите особено добредојдени од страна на организаторите, со оглед на одреден контекст на Сан Франциско настан, доминирана од страна на земјата-базирани игри директори кои се gearing до 'флип прекинувач" да се регулира iGaming.Трудовите од надвор на коцкање сектор се исто така охрабрени и Сан Франциско, се технологија, центар, одигра огромна улога во привлекувањето на start-ups, за кои Вебсајтот беше прва можност за да комуницирате со овој профитабилен сектор минатата година.Тоа беше случај за 2012 GiGse LaunchPad победник, социјална игра analytics фирма, Користете Тоа Подобро.Нејзиниот извршен ДИРЕКТОР и Основач, Lukasz Twardowski, рече неодамна: 'GiGse отвори светот на онлајн игри за нас и ние продолжуваме да дискутираме за многу партнерство можности со двете iGaming компаниите и инвеститорите.На 2-ри GiGse Вебсајтот ќе се одржи на април 24, 2013 во 13 Глобалната iGaming Самитот & Expo и Социјална Казино Самитот, ко-лоцирани оваа година со ново започна Социјална Казино на Самитот, во Сан Франциско, CA.За повеќе информации и пријавување критериуми, ве молиме посетете ја www.gigse.com атлантис casino resort во рено невада. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre атлантис casino resort рено nv.