Chilli врти казино без депозит бонус

waco казино круна слот машина

На Tohono О'odham племето на Аризона беше toasting победа оваа недела како свој Пустината Дијамант Запад Долина Казино почна служат алкохол за прв пат, благодарение на својата сосема нов алкохол лиценца.Лиценца и пред очите на пијат тече слободно во просторот се една голема работа на племето поради тоа што тие претставуваат: на крајот на еден долг, осум години правна битка против Држава Аризона не само над алкохол, но исто така и право да понуди "класа III" казино игри.Под населба се согласи со државата, племе нема да биде дозволено да им понуди на маса игри како што се blackjack и да го замени својата класа II не-banked "бинго слотови," во моментов нејзината само коцкање опција, со полноправно RNG-напојува слотови машини.Во согласност со Аризона игри закон, племето не ќе биде во можност да им понуди на craps, рулет или baccarat.За племето е дел од зделка, постигнат со државата во јуни, тоа нема да се изгради повеќе казина во Феникс метро област за во блиска иднина.Но, тоа не го спречи тоа од почетокот да работи на целосно разнесени $400 милиони казино одморалиште во близина на сегашната привремена казино, одморалиште со 600-соба спа хотел, 150,000 квадратни метри игри кат, ресторани, барови, три хектари предкомора и настан и конвенцијата центар.Ова е исполнување на плановите што биле долго време во изработка.Во 2002 година, Аризона гласачи одобри мерка на гласачките дека ќе им даде племиња ги и ексклузивните права за казино игри на нивните суверени земји.Една година подоцна, на Tohono О'odhams го купи земјиштето на кое тековната казино сега се залага, се крие во негова сопственост под името Ranier Претпријатија.Назад во 1986 племето добил 30 милиони долари како компензација од федералната влада, кога своето земјиште беа поплавени во текот на изградбата на блискиот браната.Како дел од населбата, племето, исто така, беше дозволено да се купи замена на земјиштето што може да се направи дел од својата резервација, доколку тоа не се наоѓа во било кој град граници.Во 2009 година, племето откри сопственост на земјиштето и се применува за да имаат признати од страна на Одделот за Внатрешни работи како суверена територија, така што тоа може да го гради својот казино.Државата тужена страна, тврдејќи дека 2002 резолуција ограничени казина на постоечките резервации.На Tohono О'odhams countersued.Но после години и години на правни расправии, го ДОИ двострано со Tohono О'odhams.Племето рече минатиот месец дека изградбата на нов развој ќе започне до крајот на годината.А во меѓувреме, алкохол ќе продолжи да тече на привремен казино. chilli врти казино без депозит бонус.